de ideale handcreme handmassage scrub BEKENDE HANDEN maak je eigen Zeer droge handen? Smeer ze vlak voor het slapengaan rijke- lijk in met een vette handcreme of vaseline, trek katoenen hand- schoenen aan en laat de creme de hele nacht zijn werk doen. Lange, versierde nagels werden hip toen de Amerikaanse atlete Florence Griffith Joyner ('Flo Jo') in 1988 drie gouden medailles won en met haar spectaculaire nagels in alle kranten verscheen. Voor concertpianist Wibi Soerjadi is het welbevinden van zijn handen een van zijn belangrijkste zorgen. Hij heeft ze dan ook voor een bedrag van 450.000 euro verzekerd. De beroemde Duitse actrice, zangeres en stijl- icoon Marlene Dietrich blijkt ook na haar dood trendsettend. De lange handschoenen waarmee zij graag in de spotlights verscheen, zijn dit modeseizoen weer helemaal terug. Op pagina 139 vind je een selectie uit het assortiment. hand Met zo veel handcremes in het schap is het moeilijk kiezen. Welke creme gebruik je waarvoor? Gebruik een lichtere hand creme, bijvoorbeeld AH Handcreme, alleen preventief en niet als je heel droge handen hebt. Het prettige aan een lichte creme is dat hij snel intrekt. Heb je last van barstjes en kloven? Dan helpt alleen een rijke, voedende variant, zoals Nivea Handcreme intensief voedend. Ben je boven de dertig? Dan heeft de huid van je handen veel baat bij een creme met glycerine of vitamine E, zoals Dove Pro age. Die remt het verouderingsproces en stimuleert de productie van collageen, dat voor stevigheid en elasticiteit van de huid zorgt. Een handcreme werkt het beste wan- neer je je handen eerst even met lauwwarm water spoelt. Zo openen de porien zich, waardoor je huid de creme nog beter opneemt. Neem de tijd de creme goed in te masseren en werk altijd van de nagels naar de pols toe. Op die manier stimuleer je de bloedsomloop het beste. Ruwe handen worden weer streelzacht door ze te wassen met koffiedik, dat is net zo effectief als een scrub. Je huid kan hierna beter ademen en neemt de voe- dingsstoffen van een creme veel beter op. Of vermeng in je hand een lepel zout met wat olijfolie. Zachtjes inmasseren, goed afspoelen en je handen daarna heerlijk verwennen met een handcreme. AllerHande 137

Allerhande | 2008 | | pagina 137