brieven mails WW Verdien een rijk gevulde mand met AH Excellent verwenproducten! Mijn zoontje heeft met een blauwe stift de schoen van zijn vader bekrast. krijg ik die vlek weer uit? Hoe ken er Hoe krijg ik de plakresten van een pleister van mijn huid? Hoe voorkom ik dat mijn gemalen kruiden keihard worden? In verband met mijn cholesterolgehalte ebruik ik olijfolie. Nu oorde ik van een kok dat zonnebloemolie veel gezonder is. Hoe zit dat? Onze dochter heeft een glutenintolerantie. Op zich weet ik precies wat ze wel en niet kan eten, maar mijn kookinspiratie is zo langzamerhand uitgeput aan het raken. Weten jullie raad? Elke maand ontvangen we post en e-mails van lezers van AllerHande. Hieruit selecteren we een bijzondere brief, die we belonen met een mand vol AH Excellent boodschappen. Dit keer schreef Lianne Gast uit Geldrop de brief van de maand. Gemalen kruiden worden hard als ze vochtig worden en weer opdrogen. En dat gebeurt gemakkelijk als je ze vanuit het potje over warme gerechten strooit. Er kan dan namelijk stoom in het kruidenpotje terechtkomen. Strooi je kruiden daarom altijd op een lepel of op je handpalm voor je ze in de pan doet. En sluit het potje goed af. Ook kun je kruiden beter niet vlak boven je fornuis bewaren. Daar is het altijd vochtig door de stoom die bij het koken ontstaat. beste Albert Heijn i.nti Wil je iets leuks of speciaals met de lezers van AllerHande delen? Stuur je brief op en wie weet ontvang jij een boodschappenmand vol bijzondere producten van AH Excellent! Ook een vraag over bereiding, huishouden, verzorging of producten uit de winkel? Mail het ons via www.ah.nl/allerhande.ah.nl Seeta Jongerius Zijn de schoenen van stof? Dan kun je de vlekken het beste eerst deppen met water en kleurloze alcohol. Vervolgens smeer je de plek in met ossengalzeep, die je er daarna zo goed mogelijk uitwast. Zijn de schoenen van leer? Dan zou een gewoon sopje of deppen met een beetje alcohol al voldoende moeten zijn. Nettie Verhagen In elk geval niet met water en zeep. Het lukt wel met zonnebloem- of andere plantaardige olie. Doe wat olie op een watje of een doekje en dep dit op de plakranden van de pleister. De pleister laat nu gemakkelijk los en het kleverige goedje vliegt van je huid af, zonder dat je rode of droge plekken krijgt. Yolanda Ruitenbeek-Jongsma Victor Koopmans Kenmerkend voor plantaardige olie is dat er voornamelijk gezonde onverzadigde vetten in zitten. Juist die onverzadigde vetten worden aangeraden om een hoog cholesterolgehalte tegen te gaan. Alle oliesoorten zijn dus gezond. Maar onderling verschillen ze wel in de soorten onverzadigde vetten. Zo bevat zonnebloemolie meer omega-6-vetten (linolzuur), terwijl er in olijfolie meer omega-3-vetten (alfa-linoleenzuur) zitten. Omdat je beide soorten nodig hebt, kun je de verschillende soorten olie het beste afwis selen. Mathieu Munniksma Jazeker! Op www.ah.nl/recepten kun je heel eenvoudig de naam van een product dat je dochter mag eten, invullen. Met een druk op de knop krijg je dan alle recepten te zien waarin dit product is verwerkt. Je moet dan natuurlijk nog wel even nakijken of er in het recept van jouw keuze geen andere producten worden gebruikt die je dochter niet mag eten. Of schrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. xxx AllerHande AllerHande xxx

Allerhande | 2007 | | pagina 1