van MiepKniep.nl 'Bezuinigen op Ben je gek geworden!' lekker bekend 'Ik heb een hekel aan stofzuigen. Daarom hebben we via internet een stof- zuigrobot besteld in Amerika. Geweldig MiepKniep helpt mensen geld te besparen. Maar als het om eten gaat, is oprichtster Marianne van Leeuwen niet erg zuinig. 'Wij zijn Bourgondiërs.' Marianne van Leeuwen Marianne Geboortejaar: 1968 Beroep: zelfstandig ondernemer op het gebied van internet en nieuwe media Bekend van: MiepKniep, de site voor spaarzame types Gisteravond gegeten: 'Verse sperzieboontjes, Roseval aardappeltjes en tong, heerlijk klaargemaakt door mijn man.' Wat is je favoriete gerecht? 'Ik moet bekennen dat mijn man Han meestal kookt. Maar mijn eigen succes nummer is pasta met garnalensaus: snel, smakelijk en simpel. Van Han mag ik het alleen niet meer maken, hij heeft het al te vaak gegeten.' Roerei met truffel of een bruine boterham met kaas? 'Allebei. Ik bekijk dat praktisch: met een dochtertje van bijna drie en een zoontje van nog geen jaar is het belangrijk om op tijd te eten. Aangezien Han en ik allebei voltijds werken, moet het eten op weekdagen snel en efficiënt op tafel worden gezet. Bruine boterham met kaas dus. Maar in het weekend neemt Han uitgebreid de tijd om lekker te koken: roerei met truffel!' Wat is jouw katerontbijt? 'Haring met ui en zuur. Anders een gebakken ei, zoals zoveel Nederlanders. Het gebeurt gelukkig steeds minder, zo'n kater, want kinderen zijn altijd om zeven uur al op. En dan is je kater dubbel zo erg.' Aan welk huishoudelijk klusje heb je een hekel? 'Stofzuigen! Maar daar hebben we iets op gevonden: we hebben via internet een stofzuigrobot besteld in Amerika. Een geweldig, zij het wat lawaaiig ding, dat elke dag door ons huis gaat en vanzelf terugkeert naar zijn basisstation. En hij is erg plat, dus kan met gemak onder de banken ook.' Heb je nog een goedkoop eetadresje? 'Niet echt. Als het om eten gaat, zijn we echte Bourgondiërs. Ik ga liever minder vaak uit eten, maar wel lekker, dan dat ik niet lekker eet. Bezuinigen doe je op de inrichting van je huis, het is zonde om daar te veel voor te betalen. Maar bezuinigen op eten? Ben je gek geworden?!' Een lekker restaurantje dan? 'Het lekkerste restaurant waar ik ooit heb gegeten, was L'Atelier van meesterkok Joël Robuchon in Parijs. Een wereldberoemd restaurant, maar dat wisten we toen niet. We kwamen er bij toeval terecht, zaten aan de bar te smullen en dachten steeds: jee, wat lekker hier. Pas achteraf viel het kwartje. Een heleboel kwartjes trouwens, ha!' Goede voornemens dan? 'Ik wil graag doorgaan zoals het afgelopen jaar: veel lol maken en genieten van het leven.' AllerHande xx

Allerhande | 2007 | | pagina 1