Gé Extra sappig Van wit tot zuur groenteman van albert heijn Ook de winter heeft volop vitamine C te bieden. Wat dacht je van zoete Spaanse hand- en perssinaasappels of smakelijke zuurkool? Zo kom je de koude maanden wel door! Zuurkool is gesneden witte kool, die luchtdicht wordt opgeslagen. Tijdens het gisten van de kool worden de natuurlijke suikers door melkzuurbacteriën in zuren omgezet. Die melkzuur bacteriën komen ook voor in ons eigen lichaam en spelen een grote rol bij het instand houden van onze weerstand. Vandaar dat zuurkool zo licht verteerbaar en gezond is. De Salustiana's van Albert Heijn komen van plantages rondom de Zuid- Spaanse stad Cordoba, die in de laatste tien jaar zijn aangeplant. De bomen zijn dus nog nieuw en krachtig en geven extra frisse, sap pige vruchten. wintervitaminen inaasappels zijn nu op hun lek kerst. Ze hebben overdag volop geprofiteerd van de Spaanse zon, terwijl de koele winternachten ervoor hebben gezorgd dat ze oranje kleuren. De beste perssinaasappels komen uit Zuid-Spanje, waar het klimaat en de bodemgesteldheid ideaal zijn. Probeer de Salustiana's eens: zoete perssinaasappels die ook heerlijk zijn om uit de hand te eten. Uit een netje van twee kilo haal je gemakkelijk een hele liter sap. En het vruchtvlees is zó zacht, dat je de sinaasappel nauwelijks op de pers hoeft te drukken. De lekkerste navelhandsinaasappels komen van de plantages rondom Valencia. Een ander seizoensproduct vol vitamine C is zuurkool. Bij Albert Heijn vind je een groot assortiment, van naturel tot wijn- en kruiden zuurkool met kummel. Handig zijn de zakjes voorgekookte zuurkool met Rieslingwijn of spekjes, die je alleen even hoeft op te war men. Dat scheelt weer kookluchtjes in huis! Natuurlijk kun je er stamppot van maken, maar ik zou zeggen: serveer de zuurkool eens naast de aardappels. Dan proef je 'm het beste! Eet smakelijk, Gé Happe, inkoper groenten en fruit bij Albert Heijn

Allerhande | 2007 | | pagina 1