ontspannen maar! Lichaamstaal Rek strek Thuistraining Sexy of zedig? Hete stenen SCHOUDERS DIE ROEM DRAGEN Werk, gezin, huishouden... we zijn snel geneigd te veel op onze schouders te nemen. En dat vatten je schouders heel letterlijk op: weinig lichaamsdelen zijn zo gevoelig voor stress. Daarom deze keer in lijf: tips om de schouders eronder te kunnen zetten. weetje! Veel last van je schouders na het sjouwen van boodschappen? Laat ze thuis Even snel ontspannen? Haal diep adem en trek je schou ders hoog op. Adem uit en laat ze ontspannen weer val len. Ook lekker: kersenpit zakjes die je verwarmt in de magnetron en daarna in je nek legt. Door de isolerende werking van de pitten krijgen je spieren het lekker warm. Om snel te kunnen zwemmen zijn flinke schouders een must. Onze nationale trots Inge de Bruijn beschikt over het ideale zwemlijf. Met haar lange ledema ten, smalle heupen en sterke, gespierde schouders doorklieft ze moeiteloos het water. Ook breedgeschouderde actrices kunnen het ver schoppen. Neem Linda Evans, beter bekend als Krystle Carrington uit de serie Dynasty. In de jaren tachtig deed zij menig vrouw naar de schoudervullingen grijpen. Acteur Vin Diesel dankt zijn populariteit mede aan zijn mannelijke schouderpartij. Samen met zijn kale hoofd zorgen zijn geprononceerde spieren voor een stoer imago. bezorgen door Albert, de boodschappenservice van Albert Heijn (www.ah.nl/albert). schouders Je schouders zeggen veel over hoe je je voelt. Je laat je schouders hangen als je je uit het veld geslagen voelt of het even niet meer ziet zitten. Door je schouders op te halen, laat je zien dat je het antwoord niet weet of dat je niet geïnteresseerd bent. Voel je je angstig of onzeker, dan trek je je schouders in je nek en maak je een ineengedoken indruk. Maar je kunt ook kracht en zelfvertrouwen uitstralen door de stand van je schouders. Als je je lang maakt, je buik intrekt en je schouders naar ach teren en beneden duwt, sta je mooi rechtop en laat je zien dat je de wereld aankunt. Praat iemand tegen je? Draai dan met je schouders naar hem of haar toe. De ander zal het opvat ten als teken van belangstelling. Je schouders kunnen af en toe wel wat extra aandacht gebruiken. Zit je veel achter de computer? Doe dan regel matig rek- en strekoefeningen om de boel los te maken. Laat je eens goed masseren of neem een lekker warm bad. Ook een harde, warme douchestraal kan wonderen doen voor je schouders. Bij Albert Heijn vind je verzorgende badproducten met een heerlijk ontspan nende werking (zie pagina XX). 2 AllerHande Je schouderspieren kun je versterken door aan (power)yoga of fitness te doen. Ook thuis kun je oefeningen doen om deze spieren te trainen. Probeer de volgende oefening eens: ga rechtop staan met je voeten iets uit elkaar, buikspieren ingetrokken en je armen gestrekt langs je lichaam. Houd je handen geopend, met de handpalmen naar je benen gedraaid. Breng je armen lang zaam omhoog en weer omlaag, waarbij je je concentreert op de spieren van je armen en schouders. Doe dit in drie setjes van elk tien keer. Als je aan de oefening gewend bent, kun je het aantal sets vermeerderen en eventueel gewichtjes gebruiken. Overdrijf het niet: gewichten van twee a drie kilo zijn zwaar genoeg als je normaal gebouwd bent. tip Welgevormde, blote schouders hebben een sexy uitstraling, zeker als ze uit een strapless top steken. Maar in veel culturen worden ontblote schouders als onzedelijk beschouwd. Zo geldt het in katholie ke landen als zeer oneerbiedig om met onbedekte schouders een kerk te bezoeken. Hindoestaanse vrouwen dragen sari's die hun buiken ontbloten, maar hun schouders zedig verhullen. En ook vol gens de islam loopt een fatsoenlijke vrouw niet op straat met ontblote schouders. Helemaal in op dit moment: de hot-stone- massage. De vulkanische, gladde stenen die bij deze techniek gebruikt worden, houden goed warmte vast. Door het lichaam te masseren met olie en de warme stenen, kunnen spanningen en spierproblemen worden verminderd. Na de massage worden de stenen op strategische punten op je lijf gelegd, zodat ze nog even door kunnen werken. Heerlijk bij een stijve nek of vastzittende schouders. AllerHande

Allerhande | 2007 | | pagina 1