poets niet weggooien! de onvermoede kant van n krant I Je leest 'm dagelijks bij je ontbijt, languit op de bank of lekker rustig in de trein. Maar je kunt nog veel meer met de krant. Poetsen bijvoorbeeld! Minder poetsen Tegen kou en motten Antibeschadiging WeCt/e! Met wat azijn en een oude krant krijg je ook autoruiten streeploos schoon. De ramen zemen met een oude krant; hoe moest dat ook al weer? Supereenvoudig: ver wijder het vuil van je ramen met een spons en lauwwarm water waaraan een paar druppels afwasmiddel en wat spiritus zijn toegevoegd. Doe na het zemen wat azijn op een oude krant (geen nieuwe, want daarvan geeft de inkt nog af) en poets daarmee de ramen op. Gegarandeerd een streeploos resultaat! Een oude krant kan ook helpen voorkómen dat je moet schoonmaken. Door 'm op de bodem van de kattenbak, het konijnenhok of de hondenbench te leggen, is er een stuk minder te poetsen bij de verschoningsbeurt. Ook op de bodem van de vuilnisemmer doet een krantje het goed. Beter nog: een krant onder in de vuilniszak, zodat lek- en condensvocht worden opgevangen. Ook heel handig: de bovenkant van je (hoge) kasten met kranten bedekken. Zo hoef je nooit meer stof en vuil te verwijderen - je vervangt gewoon en toe de kranten! Wist je dat motten een hekel hebben aan de geur van drukinkt? Door regelmatig kranten tussen je winterse wollen kleding te leggen, blijven aangevreten truitjes en jassen je bespaard. Pas wel op dat de kranten niet meer afgeven, anders krijg je vlekken. De krant een dag laten liggen is doorgaans afdoende, maar het strijken van de krant is ook een uitstekende manier om vlekken te voorkomen. Ook tegen de winter se kou kun je kranten inzetten. Als je een vloer van bijvoorbeeld natuursteen of lami naat hebt, kan het gebeuren dat op koude dagen zelfs je vloerkleden koud zijn. Leg een paar lagen krantenpapier onder het tapijt, zodat het lekker warm blijft. Bij het leggen van vaste vloerbedekking zorgt een laag kranten eveneens voor isolatie. Zorg wel dat de kranten goed plat liggen, anders krijg je bobbels in je tapijt. Onmisbaar bij elke verhuizing: kartonnen dozen, een ijzeren wil én stapels oude kranten. Je gebruikt die kranten om glazen, borden, vazen en andere breekbare spullen in te verpakken, ramen mee af te plakken, meubels mee te beschermen en vloeren mee te bedekken. Maar kranten kunnen meer. Natte schoenen kun je bijvoorbeeld het beste laten drogen door er kranten papier in te stoppen en ze schuin tegen de muur te zetten, in een ruimte op kamer temperatuur. Zo kunnen ze gelijkmatig drogen, zonder dat het leer hard en poreus wordt.

Allerhande | 2007 | | pagina 1