Pet zo lekker en to klaar, dankzif Aft Excellent En dan is er koffie j nagerechten Eiwitten die maar niet stijf worden of onvoldoende vers fruit in huis? Dankzij deze tips trues wordt je nagerecht toch een echt droomdessert. Meringues met citroenroom krifg fe de cimttcn niet stiff- geklopt? Dat kan een aantal oorzaken hebben. Dat de eieren niet op kamertempera- tuur zijn, bijvoorbeeld. Of dat er toch een beetje (vet!) eigeel in het eiwit zit. Of dat kom en garde niet helemaal vetvrij zijn. Het is ook beter om geen plastic kom te gebruiken om eiwitten stijf te kloppen. Omdat plastic poreus is, kun je het namelijk heel moeilijk vetvrij krijgen. Roestvrij staal, glas, aardewerk, koper of porselein zijn in dit geval beter. Om het probleem op te lossen voeg je een mespunt zout en suiker geleidelijk toe. Een paar druppels citroensap of azijn toe- voegen voor het kloppen helpt ook. Trifle met rood fruit tteb fe geen verse brancn, rode en blauwc bessen in huis? Je kunt Z.oek fe een non-alcokolisck alternatief voor zoetc mttc wifn? Geen tijd om het nagerecht zelf te maken? Kies dan voor een Italiaans dessert van AH Excellent! Er zijn er drie: Originele Tiramisu met een laagje biscuits, koffie, pure cacao en authentieke mascarponecreme; Marocchino met chocolade, romige mascarpone, pure cacao- Poedei en stukjes chocolade met koffiesmaak; Pistacchio met chocoladesaus, pistache en stukjes pure chocolade. Tweekleurenmousse Lukt het niet om de kersenMOussc stiff te krifgen? Het beste is de schaal met W kersenmousse in een grote bak met ijskoud water te zetten of even in de diepvries te laten staan. Ji been tifd om de ckocoladesplinters W te Maken? Het resultaat is beslist minder spectaculair, maar je kunt de chocolade ook grof raspen en de flinters chocolade voor het serveren over de tweekleurenmousse strooien. Een mooi diner besluit je met een lekker kopje koffie met chocolade erbij. Speciaal voor kerst zijn er prachtige chocolaatjes in de vorm van kerstman- netjes en sneeuwpopjes van AH Excellent. En wat dacht je van truffels met verse slagroom? Voor de liefhebbers kun je een drankje bij de koffie serveren. Cognac is altijd goed, maar denk ook eens aan armagnac - ook van druiven gemaakt, maar wat steviger van smaak - of calvados, dat gemaakt is van appels (Gall Gall). tip Verras fe gastcn cens Met een espresso con panna-. espresso Met een lepel slagrooM. tips&trucs voor dit recept ook fruit uit blik gebruiken - mits het vruchten op eigen sap zijn (niet op zware siroop, dus). Laat bovendien de vruchten eerst heel goed uitlekken, bijvoorbeeld in een vergiet, voordat je ze over de cake en de vanille- room schept. Je kunt de zoete witte wijn in dit recept desgewenst vervangen door AH Frisse Fruitdrank appel-peer of druif-citroen. AllerHande 97

Allerhande | 2006 | | pagina 97