'Ik ben gek op kroketten' Te finale van Topkok is te zien op 10- December bifTalpa! lekker bekend Joop Braakhekke Hij kookte De Kersentuin naar een Michelinster en maakte een fenomeen van Le Garage. Toch eet Joop Braakhekke het liefst thuis een simpel vol- korenbroodje met roomboter en boerenkaas. 'Die kaas hoeft niet eens, als het brood maar lekker is.' oop o o Geboortejaar: 1941 Beroep: restaurateur en televisiemaker Bekend: als topkok, maar ook van zijn vele televisieoptredens. Ruim vijf jaar lang reisde hij voor zijn programma Kookgek de wereld af op zoek naar culinaire ontdekkingen. Op dit moment is hij met Caroline Tensen en Robert Kranenborg op Talpa te zien in het programma Topkok. Gisteravond gegeten: 'Kip. Een gewone boerenkip a la grandmere, zoals ze in Frankrijk zeggen. Met spekjes, champig nons, boontjes en een zilveruitje, natuurlijk gebraden in zijn eigen jus.' Eet je wel eens fastfood? 'Je hebt fastfood en fastfood. Ik ga nooit naar McDonald's, maar ik ben gek op kro ketten. Die van de Febo vind ik erg lekker.' Wat is jouw katerontbijt? 'Als ik een kater heb, dan heb ik de volgen- de dag veel behoefte aan peper en sam- bal. Dat blijft de hele dag zo. Daarom doe ik bijvoorbeeld wat sambal door de boter. Ik zeg niet dat het goed is, maar ik heb er wel behoefte aan.' Waar mogen we je om drie uur 's nachts voor wakker maken? 'ffeel simpel: geroosterd brood. Met een goede pate, heerlijk.' Met wie zou je wel eens uitgebreid willen dineren? 'Met een groot actrice, iemand als Meryl Streep. Maar in Nederland hebben we ook grote actrices, hoor. Wat dacht je van Kim van Kooten of Isa Hoes?' Welk keukenapparaat kun je niet missen? 'Dat zijn er twee. Mijn scherpe mes en mijn staafmixer van Braun. Dat is de intelligent- ste keukenmachine die er bestaat: klein, compact en hij doet alles.' Wat schotel je je geliefde voor? 'Gek genoeg eten Wim en ik graag de gewoonste dingen. We zijn dol op stok- brood met roomboter en daarop een zacht eitje. Dat eten we graag op zondagoch- tend, wat een traktatie Heb je nog een geheim adresje? 'De Chinese keuken is mijn favoriet, maar de Indonesische gerechten bij Sama Sebo in Amsterdam slaan alles. Verrukkelijk! Ik houd ook van de Hollandse keuken, maar er zijn te weinig eenvoudige, kneuterige Hollandse restaurants. Waar kun je nog een goede stamppot eten?' Wat is jouw slaapmutsje? 'Ik zou heel ongelukkig worden als de dok- ter morgen zegt dat ik geen rode wijn meer mag drinken. Ik houd van een goed glas wijn. Dat hoeft geen dure te zijn, maar liefst wel een Pinot Noir of een Gamay.' Oliebollen of appelflappen? 'Appelflappen, omdat oliebollen doorgaans niet te pruimen zijn. Ze zijn vaak te vast, omdat het deeg niet lang genoeg heeft kunnen rijzen. En oliebollen moet je opleu- ken, met krenten en rozijnen en sukade. Geef het deeg ook wat smaak met zout en peper. Een oliebol moet een feestbol zijn.' AllerHande 159

Allerhande | 2006 | | pagina 171