De voordear staat open, maar er staat nieMand bij de dear Carry Slee opa dit in zijn hoofd haalt. Karin is coch al zo verdrietig. De beren spelen verder. Papa beer pakt zijn koffer en sjokt weg. Mama beer gaat voor haar hoi zitten. Ze huilt en huilt. Er gaan drie dagen voorbij en dan komt papa beer aanlopen. Hij klopt aan. 'Korn nraar binnen,' zegt mama beer. 'Als je nooit rneer zo stom doet, ben ik niet rneer boos op je.' 'Jammer genoeg is het maar een toneelstuk,' zegt oma met een zucht. Ineens wordt er gebeld. Iedereen zit meteen rechtop. Karin kan niet zien wie er buiten staat, want de gordijnen zijn dicht. Ze krijgt een kleur. Opa en oma kijken elkaar aan. 'Dat is papa!' roept Anne. 'Hij rnoet sleetje rijden.' Ze wil naar de deur rennen, maar Tom houdt haar vast. Karin loopt naar de deur. Ze zien dat ze nog gauw haar haren goed doet en in de spiegel in de gang haar lippen bijwerkt. Ze doet de deur open en... In plaats van dat Chris voor de deur staat, wordt er een ijstaart gebracht. De kinderen kijken vol spanning naar mama. Mama is altijd dol op ijstaart, maar nu blijkbaar niet. 'Een ijstaart,' zegt ze teleurgesteld en ze loopt met de taart de keuken in. Als Tom om de hoek gluurt, ziet hij haar hui- len. Hij knikt naar opa. Opa pakt zijn mobiel en stuurt een berichtje. 'Mam, konr nou zitten,' roepen Tom en Eva. 'Het toneelstuk gaat verder.' Met tegenzin komt Karin de kamer in. 'Fijn dat we weer bij elkaar zijn, he," zeggen papa en mama beer. 'Zullen we een ijstaart bestellen om het te vieren?' Papa beer belt naar de ijswinkel. 'De ijstaart komt eraan,' zegt hij dan. 'We hebben toch al een ijstaart,' zegt oma. 'Krijgen we er dan nog een?' Ze heeft het nog niet gezegd, of de bel gaat. Karin loopt weer naar de deur. Jammer genoeg sluit ze de kamerdeur achter zich, nu kunnen ze niks zien. Het is helemaal stil in de gang. Tom loopt op zijn tenen naar de deur. Dan zet hij de deur op een kier. Ze horen niks, maar ze zien ook niks. De kinderen sluipen de gang in. De voordeur staat open, maar er staat niemand bij de deur. 'Genade!' horen ze papa roepen. Als ze naar buiten gluren, zien ze papa met een hoofd vol sneeuw. Mama stopt een hand sneeuw in zijn nek. 'Genade!' roept papa weer, maar hij lacht er wel bij en mama ook. Papa wil mama vastpakken, die hard wegrent. Ze wil naar binnen vluchten, maar de kinderen doen gauw de deur dicht. Ze rennen naar de kamer. Als ze tussen de gordijnen door de tuin in glu ren, zien ze dat papa mama mpepert. 'Ze lijken wel twee sneeuwpoppen,' zegt Eva giechelend. Mama probeert lost te kornen, maar papa trekt haar naar zich toe. Hij kijkt haar aan en dan kust hij mama. Vol spanning wachten de kinderen af wat er gaat gebeuren. Als mama maar niet kwaad wordt. Maar ze slaat een arm om papa heen. En dan kust ze hem terug. Anne begint te juichen. 'Zo te zien heb ik die berenpakken niet voor niks gemaakt,' zegt oma. 'En wij ons toneelstuk niet," zeggen Tom en Carry Slee (Amsterdam, 1949) is van oorsprong dramadocent. Voor haar dochters Nadja (1979) en Masja (1981) bedacht ze verhalen over Keetje Karnemelk. Nadja en Masja vonden die verhalen zo leuk, dat Carry Slee besloot ze naar het tijdschrift Bobo te sturen. Daarin werden ze gepubli- ceerd. In 1989 verscheen haar eerste kinderboek, over de tweeling Rik en Roosje. Inmiddels is Carry Slee fulltime auteur en zijn er rneer dan vijftig boe- ken van haar verschenen. Carry Slee schrijft voor kinderen van alle leeftijden. In haar boeken schuwt ze moeilijke onderwerpen als pesten, homoseksualiteit en scheiden niet. Bekende titels zijn: Spijt, Verdriet met mayonaise, Kappen en Meester Paardenpoep. De verfilming van haar boek Afblijven was dit najaar in de bioscoop te zien. Carry Slee heeft ook drie romans voor volwassenen geschreven: Moederkruid, Dochter van Eva en De Toegift.

Allerhande | 2006 | | pagina 153