kerstverhaal het licfst zou zc het vliegtuig pakken en Met te kinteren naar tran Camria vlieaen Bike tag hoopt ze tat hi/ iets. laat horen. Maar ze kent Chris, taar is hif te trots voor N Opa, vint /if het ook zo qeiween van papa V vraaqt Bva vooral van Chris. Je hebt tijd nodig om tot rust te komen. Je gaat nu toch geen vlees braden! Je moet eruit.' Karin heeft net zo lang getreuzeld tot er geen vlucht meer te krijgen was. Misschien wilde ze diep in haar hart niet. Misschien wilde ze wel niet zo ver bij Chris vandaan. Elke dag hoopt ze dat hij iets laat horen. Maar ze kent Chris, daar is hij te trots voor. En zelf neemt ze ook geen contact op. Dan moet ze zeker zeggen dat het haar spijt dat ze hem de deur uit heeft gezet. Dat mocht ie willen! opa komt ons helpen met de kerst- boorn,' zegt Tom. 'Wat gezellig.' Karin loopt de kamer in. De hele tafel ligt bezaaid met kerstballen, slingers en lichtjes. 'Dit is niijn lievelingsbal." Anne wijst een rode bal aan. 'Dat is opa!' zegt Eva als de telefoon gaat en ze rent ernaartoe. Teleurgesteld houdt ze de hoorn naar voren. 'Mam, Jose voor jou.' 'Zeg maar dat ik haar op mijn mobiel terugbel.' Karin loopt de kamer uit. 'Ik weet wel waarom mama naar boven gaat,' zegt Tom.'Ze gaat met Jose over papa praten. En dat mogen wij niet horen.' 'Omdat mama stoinme dingen over papa zegt,' vult Eva in. 'Ze is boos op papa.' 'Ik weet waarom,' zegt Tom. 'Waarom dan?' vraagt Eva. 'Dat snap je toch niet,' antwoordt Tom. 'Daar ben je nog te klein voor.' 'Ik ben helemaal niet klein,' roept Eva uit. 'Zeg het dan? Dan ruim ik vanavond voor jou af.' 'Goed dan.' Tom fluistert in Eva's oor zodat Anne het niet kan horen. 'Papa heeft met een andere vrouw gezoend.' Eva schrikt ontzettend. 'Het is echt zo,'zegt Tom.'Jose heeft het gezien. En daarom is mama zo boos.' 'Wil hij dan met meer met mama?' vraagt Eva. 'Juist wel,' antwoordt Tom. 'Papa heeft er heel veel spijt van, dat heeft hij zelf tegen mij gezegd. Hij vindt mama veel liever dan die andere vrouw.' De bel gaat. Opa en oma staan voor de deur. Eva begint meteen te ratelen: 'Papa heeft heel stom gedaan, hij heeft zomaar gezoend, maar niet met mama.' Opa en oma kijken elkaar aan. Opa tilt Eva op. 'Eerst wil ik een kus van jou, een heel dikke.' Hij zet Eva neer.'En van jou ook.' Hij zet Anne op zijn schouders. 'Dag stoere bink van me,' zegt oma. Ze geeft Tom een kus. Ze lopen de kamer in. 'Wat een prachtige boom; roept oma. 'Mooi he,' zegt Karin, die de kamer in komt. Fijn dat jullie er zijn. Dan kan ik de kerstbood- schappen doen.' 'Ik ga met je mee,' zegt oma. 'Ik wil ook mee.' Anne steekt haar armen uit. 'Dat is gezellig!' Oma tilt het kleintje op. Karin, oma en Anne zijn vertrok- ken, zegt opar'We gaan eerst een lekker kopje thee zetten. Daarna tuigen we de boom op.' De kinderen rennen de keuken in. 'Opa, vind jij het ook zo gemeen van papa?' vraagt Eva terwijl ze de waterkoker vult. Opa pakt de theepot en hangt er een theezakje in. 'Ja, maar het is nu eenmaal zo, als je lang bij elkaar bent, dan kan dit gebeuren.' 'Ik heb het wel eens in een film gezien,' vertelt Tom. 'Die vader zoende met de juf van een meisje. Maar later ging hij toch weer met zijn eigen vrouw.' Opa knikt. 'Zo gaat het wel eens. Dan heeft hij zijn eigen vrouw in de steek gelaten en dat is niet eerlijk.' 'Kelly heeft mij ook wel eens in de steek gela ten,' zegt Eva. 'Opeens ging ze met Sabine en toen mocht ik niet nteedoen. Maar nu zijn we weer vriendinnen; Opa schenkt het hete water in de theepot en neemt hem mee naar de kamer. 'Precies,' zegt hij. 'Ze werd betoverd door Sabine, dat kan.' 'Is papa dan ook betoverd?' vraagt Eva. 'Ik denk het wel.' Opa schenkt de thee in. 'Maar dan had hij nog niet mogen zoenen.' Eva gaat naast opa op de bank zitten. 'Dat is ook dom," zegt opa. 'Echt heel dom. Maar het kan gebeuren.' Tom houdt opa de koektrommel voor. 'Jij zou dat toch nooit doen, opa?' Even blijft het stil. "Vroeger," zegt opa,'was er een keer een vrouw op mijn werk door wie ik werd betoverd. En zij werd door mij betoverd. We vonden elkaar ineens heel leuk.' 'En heb je toen gezoend?' vraagt Eva. Opa neemt een slok van zijn thee. 'Ja,' zegt hij dan. "Oh, en oma dan? Heeft oma je toen wegge- stuurd?' 'Nee,' zegt opa. 'Was ze met boos?' vraagt Tom. Opa schudt zijn hoofd.'Weet je hoe dat komt?' vraagt hij. 'Nou?' 'Ze wist het niet.'

Allerhande | 2006 | | pagina 147