I HetBAllerHande I door Carry Slee I Met kerst 2006 starten we een mooie traditie: het AllerHande Kerstverhaal. Het verhaal van dit jaar is geschreven door niemand minder dan Carry Slee! HHHp kerstyerhaal pakt de kerstboom bij de deur aan. De kinderen slepen hem meteen de kamer in. Dit is dus het laatst wat ze ooit had verwacht, dat ze nog eens een kerstboom zou laten bezorgen. Het was de taak van Chris. Elk jaar zocht hij met de kinderen een boom uit. Dagen van tevoren verheugden ze zich er al op. Nu hebben ze twee uur moeten wachten voordat hij werd bezorgd. Ze heeft de boom zelfs telefonisch besteld. De kinderen protesteerden, maar ze zag geen andere oplossing. Over een paar dagen is het al Kerstmis. Ze staat nu overal alleen voor. De kinderen zetten de boom op precies dezelf- de plek als de voorgaande jaren, in het hoekje naast de bank. 'Mam, waar zijn de ballen?' vraagt Tom. 'Sorry, jongens, jullie moeten nog even wach ten. Ik was net bezig een boodschappenlijstje aan te leggen voor ons kerstdiner. Als ik het niet afmaak, vergeet ik de helft.' Haar schoonouders komen eten. Karin is echt niet van plan er een driesterrendiner van te maken, maar ze zal ze toch iets lekkers moeten voorzetten. Ze kijkt naar de kerstboom. Van haar hoeft het allemaal niet dit jaar. Die hele kerst kan haar gestolen worden. In gedachten ziet ze Chris met de kinderen bezig.'Daar gaat ie jongens, de eerste bal. Een applausje.' Wanneer Karin in de keuken is, begint Anne ineens te huilen.'Ik vind er zo niks aan..Ik wil dat papa de boom met ons optuigt.' Eva slaat een arm om haar kleine zusje heen. 'Het wordt heus wel een fijne kerst.' troost ze, maar dan bijt ze zelf ook op haar lip. 'Mama, wij gaan vast beginnen, hoor!' roept Tom. Als hij geen antwoord krijgt, loopt hij de keuken in. Karin wendt gauw haar gezicht af. Tom loopt terug naar de kamer. 'En?' vraagt Eva. 'Mama huilt weerl'Tom geeft een trap tegen de tafel. Net op dat moment gaat de telefoon. 'Hoi opa,' zegtTom.'Ja, de kerstboom is er net. Nee, mama heeft geen tijd. Gaafl' Stralend legt hij de telefoon neer.'Opa komt ons helpen!' de zoveelste keer controleert Karin het boodschappenlijstje. Ze kan zich er echt niet op concentreren. Ze zucht. Het liefst zou ze het vliegtuig pakken en met de kinderen naar Gran Canaria vliegen. 'Waarom doe je het niet?' had Jose, haar beste vriendin, gezegd. 'Niks kerst, weg van alles en

Allerhande | 2006 | | pagina 146