Svers vruchtcmap is het geheiiM vm (Ac dressing' Ossenhaas met citrussalade Thins zijn we niet zulke keukenprinsessen, maar bij de familiekookclub gaan we helemaal los.' De zusjes Jodie (29) en Tara van Oyen (30) koken en eten elke twee maanden met veertien familieleden. Heb je ook eeft bijzoftder fawiilie- recept dot je Met Ofts. wilt deleft da ftaar www.ak.ftl/allerhaftde. HOOFDGERECHT- 6 PERSONEN - 30 MIN. 1 zakje pijnboompitten (55 g) 3 rode uien, in dunne ringetjes 1 citroen, uitgeperst 4 sinaasappels 4 grapefruits 7 el olie 400 g verse spinazie 4 uien, geschild en in kwarten 1 bakje kastanjechampignons (250 g), in grove stukken 6 stukken ossenhaas (tenderloins, Argentijns rundvlees) 125 ml creme fraiche 4 el cognac (Gall&Gall) 3 el peterselie, fijngesneden 1 Rooster de pijnboompitten in een droge koekenpan met antiaanbaklaag en laat ze afkoelen. Marineer de rode uienringen in het citroensap. Schil de sinaasappels en de grapefruits zodat al het wit eraf is. Snijd met een scherp mes de witte vliesjes tussen het vruchtvlees uit en probeer het vrijkomende vocht zo veel mogelijk op te vangen. Klop van het vrijgekomen sap en 4 eetlepels olie een dressing, breng op smaak met zout en peper. Schep de dressing om met de spi- Vijf jaar geleden, tijdens een etentje om Jodies nieuwe huis in te wijden, werd spontaan de basis gelegd voor een nieuwe familietraditie: de familiekookclub. Sindsdien verheugen de zussen zich op elke volgende bijeenkomst. In groepjes koken ze minimaal drie gangen per avond. Tara: 'Daarbij trekken we alles uit de kast om elkaar te overtreffen. Als je hebt gekookt, is het de bedoeling dat je gaat staan en alle bijzonderhe- den over je gerecht vertelt.' Tijdens het eerste familiediner stond er ossen haas met citrussalade op het menu. Een com- binatie die zo goed werd ontvangen, dat de twee zussen'm in kleiner familieverband al een paar keer met kerst hebben geserveerd. Jodie: 'Ossenhaas is natuurlijk een heel feestelijk stukje vlees. De salade met sinaasappel, grapefruit en spinazie is anders dan anders en smaakt heerlijk fris bij het vlees. De kneep zit'm in de dressing van het verse vruchtensap met olie. Heel een- voudig zet je iets echt bijzonders op tafel.' Tara: 'Dat het gemakkelijk klaar te maken is, vind ik een groot voordeel. Ik zie mezelf niet de hele dag in de keuken staan om een mooie maaltijd te maken, zeker niet met kerst. Dan wil je toch gezellig met elkaar samen zijn.' Jodie: 'Al gaat het er tijdens het koken ook heel gezellig aan toe! We kletsen lekker wat en nemen er alvast een wijntje bij.' nazie. Verdeel de rode ui, de partjes sinaas appel en grapefruit en de pijnboompitten erover. 2 Verhit 2 eetlepels olie in een grote koeken pan en bak de gewone uien op middelhoog vuur tot ze lichtbruin kleuren. Voeg de cham pignons toe en bak ze 5 minuten mee. Schep de uien en de champignons met een schuim- spaan uit de pan. Verhit de achtergebleven olie in de pan met de laatste lepel olie. Bak hierin op hoog vuur de stukken ossenhaas met drie tegelijk in 2-3 minuten per kant bruin. Laat het vlees even rusten. 3 Roer de creme fraiche en de cognac door het resterende bakvet. Kook deze saus even door. Schep nu de uien en de champignons door de saus en laat goed doorwarmen. Breng op smaak met zout en peper en bestrooi met verse peterselie. Serveer de saus en de salade apart. Bevat per eenpersoonsportie 520 kilo- calorieen 30 g eiwit 34 g vet 23 g koolhydraten Prijs p.p. 6.80

Allerhande | 2006 | | pagina 125