wijnwijzer hoofd- gerecht kaas plankjes kaas plankjes na- gerecht tien procent korting als je zes (of meer) flessen van dezelfde wijn koopt. t jten? Ides maar! gerecht wijnadvies Hoofdgerechten Een voile, zachte wijn met de sap- met vlees zoals pige smaak van fris, donkerrood varkenshaas met fruit (Frontera Carmenere/Cabernet rauwe ham in fillo- Sauvignon, Central Valley/Chili, deeg (pagina 57) 3.69). Liever wit? Een romige, verleidelijke Chardonnay past 00k goed bij varkenshaas (Undurraga Aliwen Chardonnay, Central Valley/ Chili, 4.49). Hoofdgerechten Een middelzware witte wijn die met vis zoals zalm- volslank en fris overkomt (Honore tompouce met saf- Lavigne Bourgogne Pinot Noir, fraansaus (pagina 57) Bourgogne/Frankrijk 5.99). lets exo- tischer gaat 00k goed (Rosemount Estate Semillon Chardonnay, South Eastern Australia, 4.99). gerecht wijnadvies Hoe langer een Kaasplankjes na Fris, fruitig wit (Pouilly-Fume, Loire/ kaas rijpt, hoe vis zoals Hollandse Frankrijk 9.49). Of fris, fruitig soe- sterker de smaak geitenkaas, morbier pel rood (Eugene Loron Beaujolais en geur worden. en emmentaler Villages, Beaujolais/Frankrijk, 4.99). Neem dus nooit (pagina 110) een te lichte wijn, waarvan de kaas Kaasplankjes na Een geurige, kruidige en goudgele de smaak over- wit vlees of kip Gewurztraminer (Cave de Beblenheim heerst. zoals gorgonzola, Gewurztraminer, Elzas/Frankrijk, boerenbrie en 6.49). Ook heel smakelijk: een morbier (pagina 110) dikke en donkerrode wijn (Swartland Winery Pinotage, Swartland/Zuid- Afrika, 3.99). gerecht wijnadvies Kaasplankjes na Een klassiek en onverslagen duo: vlees zoals roque- blauwe kaas en een zoete, zachte, fort, gorgonzola krachtige rode port (Conqueror Late piccante, gruyere en Bottled Vintage, Douro/Portugal, pittige boerenkaas 8.49). Minder zoet, minder zwaar (pagina 110) maar ook erg mooi: een zachte Zuid- Franse rode wijn. (Saint Roche, Vin de Pays du Gard/Frankrijk, 4.39). gerecht wijnadvies Een dessertwijn Nagerechten met De zoete Moscato d'Asti is een mag nooit te zoet fruit zoals trifle met bruisende, druivige witte wijn die zijn, omdat je dan rood fruit (pagina 95) door zijn lage alcoholgehalte niets meer van het lekker licht overkomt. (Fontanafredda dessert proeft. Moscato d'Asti, Piemonte/ltalie, Kies dus bij een 6.99). Extra luxe, feestelijk en lekker zoet dessert voor met een rose champagne (Feuillatte, een droge wijn. Champagne/Frankrijk, 19.99). Een wat zuurder Nagerechten met dessert gaat goed chocolade zoals Een koel geserveerde zoete, zachte samen met mous- tweekleurenmousse ruby port met de frisse smaak van serende wijn. (pagina 95) rode bessen en kersen (Kopke Special Reserve, Douro/Portugal, 9.99). Ook een aanrader: de goud gele, fluweelzachte Muscat (Muscat de St. Jean Minervois, Narbonne/ Frankrijk, 7.49). Nagerechten met ys zoals charlotte Een goudgele dessertwijn met de met frambozen- friszoete smaak van abrikoos schuimijs (pagina 27) (Sauternes Cordier Collection Privee, Sauternes/Frankrijk, 9.49). Een Moscato d'Asti is ook heel feestelijk (Fontanafredda Moscato d'Asti, Piemonte/ltalie, 6.99). AllerHande 113

Allerhande | 2006 | | pagina 113