Wijn kiezen bij je kerstdiner moeilijk? Helemaal niet! Ternninste, niet als je deze wijnwijzer raadpleegt. aperitief tussen- gereeht hoofd- gerecht voor- gereeht Mect/d Op vertoon van je AH Bonuskaart krijg je bij Albert Heijn wijn bij't gerecht wijnadvies gerecht wijnadvies Begin het diner Vegetarische Een zachte, voile wijn met een zoet Als voor- en Tussengerechten Een fruitige wijn met een bubbeltje is met een aperrtiefje amuses zoals accent. Bijvoorbeeld een (koude!) tussengerecht met vis zoals lekker verfrissend bij het zoetzure, zilte en een amuse. vijgen met witte port (Warre's Fine White, erg van elkaar gemarineerde van de garnalen (La Pieve Prosecco Beide zijn tenslotte balsamicodressing Duoro/Portugal, 6.99). Of wat dacht verschillen, kun je schaaldiertjes met Veneto/ltalie, 5.99). Ook lekker bij bedoeld om de (pagina 37) je van een rode Merlot (Welmoed kiezen voor een zoetzure tomaat een zilt gerecht: een stille wijn zoals eetlust op te Merlot, Stellenbosch/Zuid-Afrika, aparte (witte of (pagina 25) een frisse Pinot Blanc uit de Elzas wekken. 4.99). rose) wijn voor het (Cave de Beblenheim Pinot Blanc Amuses met vis Een droge witte wijn met een frisse, tussengerecht. Prestige, Elzas/Frankrijk, 5.49). zoals tonijnsteak met forelkaviaar (pagina 37) voile smaak en een ronde afdronk (Penfolds Chardonnay, South Eastern Australia, 5.99). Ook heel smakelijk: een kruidige, droge rose (Torres Vina Brava, Catalunya/Spanje, 4.99). Tussengerechten met vlees of gevogelte zoals salade van gerookte eendenborst en avocado (pagina 25) Een fruitige, frisse, krachtige rose (Chateau La Gordonne, Provence/ Frankrijk, 4.69). Ook smakelijk: een voile witte wijn (Lindemans Colombard Chardonnay, South Eastern Australia, 3.99) of een Amuses met vlees Een koel geserveerde rode wijn met soepele, slanke rode wijn (Chateau zoals rosbiefroosjes fris fruit die soepel en zacht over- Fontaubert, Premieres Cotes de met biet en mieriks- komt (Norton Malbec, Mendoza/ Bordeaux/Frankrijk, 4.99). wortel (pagina 35) Argentinie, 4.99). Of een stoere donkere rose (Beamonte Rosado, Navarro/Spanje, 3.39). gerecht wijnadvies gerecht wijnadvies Bij't hoofdgerecht serveer je een Hoofdgerechten met wild zoals Een volfruitige, donkerrode wijn die zowel krachtig als zacht is. Uit zwaardere wijn hertenbiefstuk Italie (Fontanafredda Briccotondo, Het voorgerecht Vegetarische Een droge, voile en frisse witte wijn dan bij het voor- in rodeportsaus Umbrie/ltalie, 5.99) of uit Spanje moet de smaak voorgerechten van de Chardonnaydruif (Honore of tussengerecht. (pagina 27) (Vina del Frade Roble, Ribera del prikkelen, net als zoals venkelsoep Lavigne Macon Villages, Macon/ Zo komen de Duero/Spanje, 5.99). de wijn die je met gegrilde porto- Bourgogne, Frankrijk 4.99). smaken nog beter erbij drinkt. bello (pagina 25) Of, heel verrassend, een ijskoud geserveerde Manzanilla of Fino sherry: licht, fris en krachtig (Domecq Manzanilla of Fino, Jerez/Andalusie/ Spanje, 4.39). tot hun recht. Hoofdgerechten met gevogelte zoals kerstkalkoen met pancetta en salie (pagina 56) Een romige, rijke witte wijn met een frisse nasmaak (Concilio Chardonnay, Trentino/ltalie, 4.99). Of een sap- pige, tikkeltje kruidige rode wijn (Chateau de Caraguilhes, Corbieres/ Frankrijk, 5.99). 112 AllerHande

Allerhande | 2006 | | pagina 112