Zo'n mandje van karamel is een waar meesterwerkje op je bord zo doe je dat Wat heb je nodig? Hoe doe je het? Wat doe je ermee? Ook mooi! Een mandje van karameldraden maken, is lang niet zo moeilijk als het lijkt. Alleen wel oppassen dat je niet knoeit op je huid, want de vloeibare karamel is gloeiend heet. Doe eventueel een ovenhandschoen aan. boter om in te vetten 100 g suiker soeplepei en keukenlepel steelpan met dikke bodem 1 Vet de bolle kant van de soeplepei in met boter. Doe een flinke laag suiker in de steelpan en schud even, zodat de suiker gelijk is ver- deeld over de bodem. Zet de pan op hoog vuur en roer met de eveneens beboterde keukenle pel tot de suiker is gesmolten. Laat de vloeibare suiker bruin kleuren terwijl je de pan tussentijds een paar keer heen en weer schudt, zodat het karamelliseren gelijkmatig verloopt. 2 Draai het vuur uit, zet de pan op een vochtige theedoek en roer tot de karamel iets is afge- koeld. Pak een soeplepei bij de steel in de ene hand (met ovenhandschoen) vast, met de bolle kant naar boven. Schep met de andere hand met een gewone keukenlepel de vloeibare kara mel uit de pan en laat deze in een dunne draad van de keukenlepel op de soeplepei lopen, terwijl je de soeplepei heen en weer beweegt. 3 Laat het mandje van karameldraden een beetje afkoelen en haal het met je vingers heel voorzichtig van de soeplepei. Je kunt het gewoon van de lepel afschuiven, je moet alleen opppassen dat je het mandje niet fijnknijpt. Leg het mandje op een vel bakpapier of een bord om verder hard te worden. Karamelmandjes zijn prachtig als garnering bij de trifle met rood fruit (pagina 95) of de merin gues met citroenroom (pagina 95). Je kunt de mandjes van karameldraden als ze een heel klein beetje zijn afgekoeld ook ver- frommelen tot bolletjes en die als garnering gebruiken. Pak een soeplepei bij de steel in de ene hand (met ovenhandschoen) vast, met de bolle kant naar boven. Schep met de andere hand met een gewone keukenlepel de vloeibare karamel uit de pan en laat deze in een dunne draad van de keukenlepel op de soeplepei lopen, terwijl je de soeplepei heen en weer beweegt.

Allerhande | 2006 | | pagina 105