basiskookboek Dat is handig: informatie over het schoonmaken, bereiden en bewaren van 130 verse ingredienten en beschrijvingen van alle eenvoudige, modeme kooktechnieken, een magnetron-ABC en alles wat je moet weten over wokken. Plus meer dan 200 tips en recepten om eindeloos mee te varieren. Peren met gorgonzola en pijnboompitten alle kookliefhebbers NAGERECHT - 4 PERSONEN - 10 MIN. 3 grote rijpe handperen citroensap 2 el pijnboompitten 120 g gorgonzola honing kleine koekenpan 1 Snijd de peren elk in 4 parten en schil ze. Snijd het klokhuis er wigvormig uit. Besprenkel het vruchtvlees met citroensap. 2 Verhit de koekenpan zonder vet. Strooi de pijnboompitten in de pan en rooster ze al omscheppend goudbruin. Schud de pijnboom pitten op een bord en laat ze afkoelen. 3 Snijd de gorgonzola in 4 puntjes. Schenk de honing in een mooi schaaltje. 4 Leg op vier dessertborden steeds 3 parten peer en een puntje gorgonzola. Strooi de pijnboompitten erover. Serveer de honing apart erbij, zodat iedereen naar smaak honing over de peer en de kaas kan druppelen. Bevat per eenpersoonsportie 220 kilocalorieen - 6 g eiwit - 15 g vet - 17 g koolhydraten Het Basiskookboek van Albert Heijn biedt het complete overzicht van verse, alledaagse ingredienten. Van prei, tauge en abrikozen tot champignons, kabeljauw en rundvlees. Producten die de basis van een lekkere maaltijd vormen.Tenminste, als je weet hoe je ze moet bereiden. En dat is wat het Basiskookboek je letterlijk laat zien: hoe je eenvoudig smakelijke gerechten voor elke dag klaarmaakt. Praktische informatie In 560 paginas wordt praktische informatie gegeven over 130 ingredienten. Hoe maak je ze schoon? Hoe bewaar je ze? En natuurlijk: hoe verwerk je ze in een gerecht? Per ingredient worden gemiddeld twee eenvoudige, maar lekkere recepten gegeven. Bij 'andijvie' vind je bijvoorbeeld het recept voor stamppot rauwe andijvie en bij 'tomaat' trefje natuurhjk de recepten voor tomatensoep en rode pastasaus aan. De heldere beschrijvingen en instruc- tieve fotos leiden je echt moeiteloos naar een smakelijk eindresultaat. Met het Basiskookboek bereid je dus in een handomdraai een verse, gevarieerde maaltijd. Een echt naslagwerk Het Basiskookboek behandelt alle ingredienten in alfabetische volgorde. Het is dus prima als vraagbaak te gebruiken. Altijd al willen weten hoe je zelf appelmoes maakt? Het Basiskookboek vertelt je precies welke appels je moet gebruiken en hoe je ze moet koken. Op zoek naar een alternatief voor de klassieke boerenkoolstamppot? Onder 'boerenkool' vind je het recept voor een verrassende Italiaanse variant met knoflook en rode peper.Wil je eens wat anders met die ribkarbonade? Lees hoe je'm met een eenvoudige honingmosterdmarinade heel bijzonder kunt maken. Uitgebreide uitleg Behalve recepten, vind je in het Basiskookboek ook uideg over de belangrijkste moderne kooktechnieken en de dagelijkse keukenattributen. En wat dacht je van het magnetron-ABC en allerlei slimme tips voor het wokken? Alle informatie is overzichtelijk gerangschikt en in een oogopslag te vinden. Maar het boek is ook in andere opzichten gemakkelijk in het gebruik: het blijft goed openliggen, is atheembaar en kan tegen een stootje. Gebruiksvriendelijk Zowel voor beginnende als gevorderde thuiskoks is het Basiskookboek dus een onmisbaar naslagwerk. Om in te bladeren, te kijken, te lezen en uit te koken. Een heel gebruiksvriendelijk en inspirerend boek, dat gewoonweg niet mag ontbreken in je keuken. Want met dit boek is het wel heel eenvoudig om met gewone, verse ingredienten een heerlijk gerecht op tafel te zetten!

Allerhande | 2006 | | pagina 33