"vJc ziin erg gehechtaan de mensen van Dm eigen Albert tteijri 'Veel cadeaus en lekker eten' lekker bekend Marianne Busser en Ron Schroder Volgens schrijversechtpaar Marianne Busser en Ron Schroder is pakjesavond de leukste avond van het jaar. Surprises en gedichten hebben we afgeschaft. Dat scheelt een hoop stress.' Marianne Ron z LU O O Geboortejaar: 1958 (beiden) Ouders van: Anne en Jette (19) en Liselotte (13) Beroep: kinderboekenschrijvers Bekend van: twee miljoen verkochte kinderboeken (o.a. Het Letterwinkeltje, Hoera, ik ga naar groep M, Het Opa- en Omaboek voor peuters en kleuters en de boeken over Liselotje Gisteravond gegeten: 'Gebakken aardappe- len, komkommer, snijbonen en schnitzel.' Wat is je favoriete gerecht? Marianne: 'Een malse tournedos met pepersaus.' Ron: 'Boerenkool met worst, zilveruitjes en veel jus!' Welk kookboek gebruik je het vaakst? Ron: 'Ik kook nooit, dat doet Marianne. Ik doe meestal de voorbereidingen, aardappels schillen en zo. Mooie taak- verdeling, vinden we allebei.' Marianne: 'Ik gebruik geen kookboek. Ik heb wel zo'n vergeeld boek uit groot- moeders tijd, met in het hoofdstuk Voeding voor de zieken als belangrijkste instructie: "Houd u stipt aan de raad van de dokter. De dokter moet op ons kunnen vertrou- wen." Geestig.' Van welk huishoudelijk klusje baal je? Ron: 'Ik heb de pest in als er weer eens een fietslamp in allerijl moet worden gerepareerd. Gebeurt veel te vaak.' Marianne: 'Zilveren lepeltjes poetsen. Maar als ik het gedaan heb, kan ik er lang van genieten.' Welk keukenapparaat is onmisbaar? In koor: 'Ons koffiezetapparaat!' Marianne: 'Het is een piepklein koffiezet- apparaatje met een lief klein kannetje. Zonder koffie zou ons leven beslist minder aangenaam zijn.' Ron: 'Koffie betekent voor ons even pauze, waarin we zonder schuldgevoel achter de computers weg kunnen.' Online bestellen of zelf naar de winkel? Ron: 'Albert Heijn doen we zonder .ni. Ik heb er tijdens mijn schooltijd met veel plezier gewerkt, dat schept een band.' Marianne: 'We zijn erg gehecht aan de mensen van onze eigen Albert Heijn in Soest. Ik word alleen wel een beetje nijdig als de indeling van de winkel ineens is veranderd. Het duurt veel te lang voor we daaraan gewend zijn.' 't Heerlijk avondje: gedichten of surprises? Ron: 'Veel cadeautjes en lekker eten. Gedichten en surprises hebben we afgeschaft, dat scheelt een hoop stress.' Marianne: 'We schrijven elke dag al en de kinderen hebben het ook druk. Niettemin vinden we 5 december alle- maal de leukste avond van het jaar.' Favoriete pakjesavondlekkernij? Marianne: 'Saucijzenbroodjes! Als ze ooit in de vorm van Sinterklaas te koop zijn, ben ik de eerste afnemer.' Ron: 'Reken je bitterballen ook goed?' AllerHande 161

Allerhande | 2006 | | pagina 161