brieven mails Wat is de beste manier om brood te ontdooien? Hoe verwijder ik theeaanslag uit mijn theeglazen? Hoe zorg ik ervoor dat nieuwe nanddoeken goed afdrogen? Ik heb gehoord dat gember zou helpen tegen wagenziekte. Klopt dit? Jan van Eijsden. Brood bij kamertemperatuur laten ontdooien, is de beste optie. Leg hiervoor de snee- tjes naast elkaar neer en dek ze eventueel af met plastic. Na ongeveer vijf minuten is je brood gebruiksklaar. Het ontdooien van brood in de magnetron of brood- rooster lijkt makkelijk, maar heeft niet de voorkeur. In de magnetron wordt brood snel zacht. En als het uit de magnetron wordt gehaald, is het warm en droogt het snel uit. In de broodrooster wordt het brood ook dro- ger. Bovendien wordt het onregelmatig verwarmd, zodat sommige delen bruiner worden dan andere. Als je het brood de avond tevoren in de koelkast laat ontdooien, krijg je door de lage temperatuur oud brood. Henriette Langebroek. Jantina van Nieuwkoop. Aanslag in theeglazen kun je gemakkelijk verwijderen door de glazen om te spoelen met water en er vervolgens wat zout in te doen. Zet ze met zout en al in de vaatwasser. Gewoon op z'n kop, het zout blijft plakken doordat de glazen nat zijn van binnen. Na de wasbeurt zijn je glazen weer helemaal schoon! Theeaanslag ontstaat overigens door de kalk die in het kraanwater zit. De kalk bindt met de theeresten en slaat dan neer op de wanden. Gebruik kalkvrij water als je altijd glazen zonder aanslag wilt. Marlies Seegers. Gember is een zoet en aromatisch kruid dat de spijsvertering en de leverfunctie bevordert. Gember stopt misselijkheid en braken. Je kunt hiervoor 1 a 2 gram gember per dag (of per reis) eten. Houd je niet van gember? Je kunt bij de drogist ook gembercapsules halen, die je makkelijk met water kunt innemen. Heijn Nieuwe handdoeken zijn bewerkt met stoffen die de handdoek kleuren en ver- stevigen. Deze stoffen zijn echter wateraf- stotend. Was nieuwe handdoeken daarom eerst een aantal keer voor je ze gebruikt. Hierdoor lossen de stoffen voor een groot deel op en drogen de handdoeken beter. Dat is ook de reden dat oude handdoeken zo goed afdrogen. Duurt een aantal keren wassen je te lang? Laat je nieuwe handdoeken dan eerst een nacht weken in koud water en was ze met een handvol zout. Wat ook helpt: de handdoeken (in elk geval de eerste paar keer) niet in de droger doen en geen was- verwachter gebruiken. Of schrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v: AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. AllerHande 159

Allerhande | 2006 | | pagina 159