in een handomdraai Terwijl je slaapt In weer en wind Geef me de vijf! ry - WEG METWINTERHANDEN TMI I Last van klamme of zelfs vochtige handen? Was je handen dan regelmatig met koud water. Smeer ze na elke wasbeurt in met een neutrale, niet vette huidolie waaraan wat druppels essentiele olie van munt, menthol of tijm zijn toegevoegd. Helpt gegaran- deerd tegen klamme handen! Als het buiten erg koud is, kan dat tot bloedvatvemauwing leiden. Er komt dan minder bloed in je handen Door het gebrek aan voedingsstoffen en zuurstof kan het weefeel beschadigen, waardoor pijnlijke, rode zwellingen kunnen ontstaan, die erg gaan jeuken als je handen weer warm worden. Gelukkig kun je wel wat doen tegen winterhanden. 1. Draag buiten altijd goede handschoe nen. 2. Masseer je handen voorzichtig met een zachte creme. 3. Geef je handen af en toe een wisselbad: eerst drie minuten in handwarm water, dan 30 seconden in koud water. e bij jou past. Kijk op pagina 153 voor een greep uit het assortiment. Geef je handen eens een nachtpak- king. Smeer ze in met een vette creme, bijvoorbeeld van Nivea of Vaseline, trek plastic handschoenen aan en ga slapen. Je kunt ook plastic zakjes over je handen doen met daaroverheen een washandje dat je bij je polsen dichtbindt. De vol- gende ochtend voelen je handen heer- lijk zacht en glad aan. Je kunt je handen ook overdag een extra opkikker geven. Smeer ze bijvoorbeeld in met een voedend (gezichts)maskertje. Kies verder een handcreme die goed aansluit bij jouw persooonlijke behoeften. En zorg dat je's winters altijd een tube- tje bij je hebt! Samen met je gezicht worden je handen het meest aan de buitenlucht blootgesteld. Vooral de dunne huid aan de bovenkant bevat weinig vochtvasthoudende talgkliertjes en heeft te lijden onder invloeden van buiten- af. Het is dus belangrijk om je handen goed te beschermen. Gebruik handcreme met een uv-filter en draag handschoenen als het koud is. Doe je huishoudelijke klusjes? Trek dan handschoenen van vinyl of rubber aan. Het lijkt zo'n eenvoudig gebaar: elkaar de hand schudden. Maar een handdruk zegt meer dan je denkt. Uit de manier waarop een ander jou de hand toesteekt, kun je van alles afleiden. Is die hand met de palm naar beneden gericht? Dan heb je te maken met een dominante per- soonlijkheid. Word je begroet met gestrekte arm, dan wil de ander je graag op een afstandje houden. Trekt hij je aan je hand naar zich toe? Dan stelt hij prijs op een wat intiemer contact.

Allerhande | 2006 | | pagina 151