Sint zat te denken.... Niet uit Spanje 2 Appcl 3 Suikcrklontfcs weetjc Naast je dagelijkse boodschappen kun je bij Albert Heijn ook terecht voor leu 1 l^orfcl 140 AllerHande Gedichten schrijven voor pakjesavond? De een draait er z'n hand niet voor om, de ander zit dagen te zwoegen op een rijmpje van vier regels. Vind jij dichten ook zo moeilijk? Of ben je een beginnende dichter die het rijmen nog onder de knie moet krijgen? Kijk dan op een van de rijmwoordenlijsten op internet. Typ het woord in waar jij graag op wilt rijmen en er rollen talloze mogelijkheden uit. Probeer het maar eens, bijvoorbeeld op www.rijmwoorden.nl of rijmwoordenboek.gedichten.nl. Waar komt Sinterklaas eigenlijk vandaan? Niet uit Spanje, zoals we inmiddels weten. Hij woonde in het Turkse Myra, waar hij ook bisschop was. Dankzij zijn vele goede daden kreeg Sint Nicolaas de reputatie van redder in nood. Zo gaf hij arme meisjes geld, zodat ze met een bruidsschat konden trouwen. Sint Nicolaas overleed op 6 december 342. De vooravond van zijn dood is door de eeuwen heen uitgegroeid tot de huidige pakjesavond. En Zwarte Piet? Volgens sommigen dankt hij zijn kleur aan zijn veel- vuldige verblijf in schoorstenen. Volgens een andere legende kocht Sint Nicolaas op een markt een zwart slavenjongetje vrij. Dat Petrus heette. Vandaar de roepnaam Piet. knut Neem een vel gekleurd papier van 30 bij 40 centimeter. Teken of plak in de bovenhoeken de gezichten van Sint en Piet. Knip haar, baard en snor van Sint uit crepepapier en knip een mijter uit karton. Plak die op. Knip voor Piet oorbellen en haar uit karton. De muts en de kraag van Piet maak je van crepepapier. Je kunt de kraag laten plooien door een draad door het crepe papier te rijgen en die aan te trekken. Knip uit een andere kleur crepepapier een mooie rand en plak die op. Klaar is je placemat!

Allerhande | 2006 | | pagina 140