be losse ikee van Excellent Zit in een kandige kersluitbare verpakking. ZD blifft je thee lekker lang vers! ROOIBOS ftOKfRICE ZOETE MET LAVENDEl CROENE THEt, METCITROEh INfE*** EARL GREY - AROm>06 PARCELING IN PIRAMIDE ZAK)E Theeliefhebbers weten het allang: Albert Heijn biedt een ruime keus in goede, geurige thee. Engelse thee, vruchtenthee, biologische thee, kruidenthee.Het aanbod is veelzijdig en speelt in op de diverse trends. Als echte thee- specialist kan Albert Heijn zich beroepen op een kwalitatief hoogstaand assortiment, dat is opgebouwd met meer dan een eeuw aan kennis en ervaring. Zwart of groen? Thee is er in vele soorten en smaken. De bekendste zijn zwarte en groene thee. Deze worden van dezelfde plant gemaakt, maar op verschillende manieren bewerkt. Voor zwarte thee wordt het blad van de Camilla sinensis na het plukken gekneusd, zodat het zuurstof kan absorberen en fermenteren. Hierdoor krijgen de blaadjes hun specifieke smaak en koperkleur. Om groene thee te maken, wordt het theeblad direct na het plukken door stoom verwarmd, zodat de sappen niet meer kunnen fermenteren, het blad z'n kleur behoudt en er minder the'ine vrijkomt dan bij zwarte thee. Zowel groene als zwarte thee is in verschillende varianten te koop bij Albert Heijn. Geurige melanges Met AH Excellent thee heeft Albert Heijn z'n assortiment nog verder uitgebreid. AH Excellent thee is gemaakt van de geurigste melanges, afkomstig van de beste plantages. Geschikt voor elk moment, om te drinken met je vriendinnen, je gezin of even heerlijk in je eentje. Het nieuwe assortiment is verkrijgbaar als AH Excellent losse thee en AH Excellent in piramidevormige zakjes - een combinatie van traditionele kwali- teit met een bijzondere, trendy verpakking. De vier smaken AH Excellent piramides Darjeeling: Karaktervolle zwarte thee van de hellingen van het Himalayagebergte. Earl Grey: Zorgvuldig geselecteerde zwarte thee met een licht rokerige smaak en een fris accent door de toevoeging van bergamotcitrus, blauwe korenbloem en lavendelbloesem. Groene thee: Milde thee met citroengras, voor een fris accent. Rooibos: Een kruidenthee uit de bergen van Zuid-Afrika. De Bourbonvanille uit Madagaskar zorgt voor een heerlijk zoete smaak. De drie smaken AH Excellent losse thee Ceylon: Zwarte theeblaadjes uit Sri Lanka, het voormalige Ceylon. Door het bergamotaroma krijgt de thee een verfrissende geur en smaak. China: Groene thee met een delicate smaak, door de toegevoegde jasmijnbloesem. India: Darjeeling van de hellingen van het Himalayagebergte in India. Karaktervolle, krach- tige zwarte thee. De tweede pluk van deze thee- soort heeft een iets vollere smaak.

Allerhande | 2006 | | pagina 89