Appels Perm vol vitamm C tip Besprenkel appels, en peren na kef sckillen Met wat Citroen- of liMoensap, clan worden ze Minder snel brain, ttandig voor als [e bi/'voorbeeld een fraitsalade wilt Maken. groenteman van albert heijn Jawel, de nieuwe oogst is er! De lekkerste appels en peren van Hollandse bodem koop je nu bij Albert Heijn. e populairste vrucht van Nederland ligt weer volop in de schappen: de appel. Rijk aan vitamine C, calcium, ijzer, vezels, geschikt als dorstlessend tussendoortje en ook nog eens superlekker. Of je nu voor de sappige jonagold of de zure goudreinet kiest. En wat te den- ken van een stevige elstar, een friszoete golden delicious of een aromatische cox d'orange? Over dorstlessend gesproken: ook de nieuwe oogst hand- peren mag er zijn! De doyenne du cornice en de conference uit de Hollandse boomgaarden smaken zoet en smelten op de tong. Ze zijn gezond vanwe- ge hun hoge mineraalgehalte en je kunt er alle kanten mee op. Zo zijn ze heerlijk als toetje, overgoten met chocoladesaus. Of in een salade, gecombineerd met blauwaderkaas. Maar er gaat niets boven een lekker sappig peertje uit de hand. J Haal appels na aankoop direct uit de verpakking en bewaar ze op de fruitschaal. Appels smaken namelijk beter op kamertem- peratuur. Was ze voor gebruik. Wil je appels langer dan vijf dagen bewaren? Haal ze dan na aankoop uit de verpakking en leg ze op een droge, koele, donkere plaats. Voor gebruik wassen. Peren zijn erg kwets- baar; daarom worden ze geoogst en ver- kocht als ze nog ste- vig zijn. Haal peren na aankoop direct uit de verpakking en laat ze nog drie, vier dagen rijpen op de fruitschaal. Was ze voor gebruik. Geen zin om zo lang te wachten? Albert Heijn verkoopt ook voorverpakte eetrijpe peren! de oogst is binnen! 'D Eet smakelijk, Ge Happe, inkoper groenten en fruit bij Albert Heijn c AllerHande 41

Allerhande | 2006 | | pagina 41