'McDonald's? Geef mij maar een Turkse pizza' lappevi kan ik ccht niet: er blifven altijd itrepen ackter' lekker bekend Caroline Tensen Met een bloeiende televisiecarriere en twee tieners thuis, rent Caroline Tensen voortdurend van hot naar haar. Toch is ze rond etenstijd altijd thuis, voor een gezonde hap in familiekring. Caroline Geboortejaar: 1964 Beroep: programmamaakster Bekend van: 'Wie ben ik', 'Liefde op het eerste gezicht', 'Het spijt me', 'Postcode Loterij Een tegen 100' en nu het nieuwe programma 'Topkok', met Joop Braakhekke en Robert Kranenborg. Gisteravond gegeten: 'Niets, ik heb staan dansen in een tent bij Zandvoort. Ik kom daar vaak, want ik heb er een prachtige stacaravan. Ik heb wel iets gesnackt, maar ik zou niet meer weten wat.' Wat kunnen we altijd in jouw koelkast vinden? 'Melk en rose. Of witte wijn. En potjes pesto, goede mosterd... de gewone zaken. En, o ja: tomaten en komkommers.' Wat komt er juist niet in huis? 'Ik probeer zo min mogelijk chips in huis te halen, want daar kan ik niet van af- blijven. Een zak paprikachips gaat altijd leeg, halverwege stoppen is onmogelijk. De Thaise Sweet Chili-smaak van Lay's is het lekkerst. Ik probeer mezelf in toom te houden door een verzamelzak met kleine zakjes te kopen. Dan mag ik van mezelf een minizakje. Vooruit, soms twee. Dat iukt aardig.' Met wie zou je wel eens een avond willen dineren? 'Met prinses Maxima. Ik heb haar wel eens ontmoet op een verjaardag, maar we heb- ben niet lang kunnen praten. Ze lijkt me een leuke, spontane meid, gezellig om eens lang mee te lunchen.' Liever lunchen dan dineren? 'Ik houd van hoe ze in Italie, Frankrijk en zelfs Belgie lunchen: uitgebreid tafelen, wijntje erbij, rustig de tijd nemen. Ik doe dat om de paar weken met een clubje vriendinnen, dan zitten we soms tot zes uur aan tafel. 's Avonds is iedereen vaak moe, dan valt het eten ook zo zwaar. Overdag eten vind ik gezelliger.' Wat is je lievelingskostje? 'lets uit de Thaise keuken, kip met rode curry bijvoorbeeld. Thuis maak ik het altijd met gele curry, dat vinden de kinderen het lekkerst.' Eet je nog wel eens fastfood? 'Mijn dochter van zestien is er net overheen, maar met een zoon van twaalf ontkom je er niet aan af en toe langs McDonald's te gaan. Ik neem dan een McKroket of een quarterpounder, maar vaak heb ik na een halfuur weer honger. Geef mij maar een Turkse pizza.' Aan welk huishoudelijk klusje heb jij een hekel? 'Het uitruimen van de afwasmachine. Dat gedoe, bah! Gelukkig is dat een mooi klusje voor de kinderen, dus die moe- ten het altijd doen. En ramen lappen kan ik gewoon echt niet, er blijven altijd strepen achter.' AllerHande 161

Allerhande | 2006 | | pagina 161