brieven mails Ik eet heel graag pasta, maar ik maak altijd te veel. Hoe lang kan ik een restje pastamaaltijd eigenlijk bewaren? En kan ik zo'n maaltijd ook invriezen? Mijn vriend kookt graag Thais. Heel lekker maar wel erg pittig! Hoe kan ik dat brandende gevoel in mijn mond blussen? Als broccoli een tijdje hgt, wordt hij wat lichter van kleur. Kan dit kwaad? En hoe kun je broccoli het best bewaren? Hoe ik ook poets, als ik mijn roestvrijstalen kookplaat >en. Is er een true om Hoe ik ook poets, als ik mijn roe schoon maak, krijq ik altijd strep rvs schoon te maken zonder da blijft zien? at je strepen en vlekken Heijn Natascha K. Maaltijdrestjes koel je zo snel mogelijk af, bijvoorbeeld door de pan in een bak met koud water te zetten. Daarna kun je de maaltijdresten, afgedekt met aluminiumfolie of vershoudfolie, maxi- maal twee dagen in de koelkast bewaren. Het opnieuw opwarmen van pasta gaat het gemakkelijkst in de magnetron. Een portie van 100 a 200 gram verwarm je in 2-4 minuten op vol vermogen (750 watt). Wil je de pasta tegelijk met de saus verwarmen? Reken dan op een minuut extra. Je kunt een pastamaaltijd ook heel goed invriezen. Eenmaal ingevroren, is een pastamaaltijd nog drie maanden houdbaar. Het maakt niet uit of je de saus en de pasta bij elkaar of apart invriest. Nicky S. Het hete, branderige gevoel dat ontstaat als je bijvoorbeeld pepers of sambal eet, komt van het stofje capsaicine. Dat stofje bevordert de spijsvertering, is bloedsomloopbevorderend en heeft een ontsmettende werking. Capsaicine lost heel slecht op in water. Blus dat brande rige gevoel dus nooit met water! Thaise gerechten worden niet voor niets geserveerd met rijst. Een hap droge rijst haalt het branderige gevoel snel weg. Eenzelfde werking heeft (naan)brood bij pittige Indiase gerechten en zure room bij Mexicaanse. Wat ook helpt: een slok melk drinken of een hap yoghurt, suikerstroop of roomijs nemen. Francien de V. Broccoli hoort mooi groen van kleur te zijn. Als de bloemknopjes gaan bloeien, wordt de broccoli gelig. Dat is geen probleem: je kunt de broccoli nog gewoon eten. Bewaar broccoli altijd zo koel mogelijk, dus liefst in de koelkast en niet langer dan 2-3 dagen. Om uitdrogen te voorkomen, is broccoli meestal in folie verpakt. Die folie kun je gewoon laten zitten tot gebruik. Wil je de broccoli liever invriezen voor gebruik? Kook'm dan even heel kort en spoel'm daarna direct af met koud water om het kookproces te stoppen. Als je de broccoli nu invriest, is hij zeker drie maanden houdbaar. Jasperine van S. Neem de rvs kookplaat eerst af met een vaatdoekje met wat afwaswater of een sopje van allesreiniger. Droog de kookplaat goed af en wrijf hem met een zachte doek en een beetje slaolie goed in. Even goed nawrijven met een droge doek en je kookplaat glimt niet alleen als een zonnetje, maar is ook gegarandeerd streeploos schoon. Of schrijf een brief naar Albert Heijn, t.a.v. AJlerllande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. AllerHande 159

Allerhande | 2006 | | pagina 159