Modcmc vlekken oudcrwcts> mq wcctfcl Als het water bij jou in ale buurt erg hard is, kun je beter een allesreinigerdan groene zeep gebruiken. Zeep wordt door de kalk in hard water nawielijk voor een groot deeI inactief, waardoor je er extra veel van nodig hebt. Ml je weten hoe hard het water bij jou in de buurt is? Kijk op www.Verswater.nl. A1 sinds mensenheugenis biedt groene, ofwel zachte zeep de oplossing voor moeilijke vlekken. Bovendien is het een uitstekende ontvetter, laat het tegels weer glanzen en helpt het tegen bladluis. In de keuken Tijdens het klussen In de wasmachine In de tuin In de badkamer Op je hoofd Albert Heijn verkoopt groene zachte zeep van Driehoek: vloeibare in flacons en pasta in potten. groene zeep Vieze emaillen pannen? Kook ze uit met groene zeep! Koper is makkelijk schoon te maken met een mengsel van groene zeep en ammonia. En plavuizen vloeren gaan weer glimmen en glanzen door een sopje van groene zeep. Ga je kozijnen schilderen? Smeer de ramen eerst in met wat groene zeep! Na afloop zijn alle spetters simpel weg te vegen met wat heet water en een zeem. Vooral verf, modder, gras en voedselvlekken op katoen zijn goed te behandelen met groene zeep. Smeer groene zeep over de vlek en doe het kledingstuk direct in de wasmachine. Bij hardnekkige vlekken is het beter om de kledingstukken een nachtje opgerold te laten liggen. De met groene zeep ingesmeerde kledingstukken kunnen gewoon met de rest van de was worden meegewassen. Boorden en kragen van overhemden blijven schoon en helder als je ze, voordat je ze wast, inwrijft met wat groene zeep. Bladluis in je planten? Kook een bos brandne- telbladeren een kwartier in ruim water. Haal de bladeren uit het water en voeg een eetlepel groene zeep toe. Verdun het extract door op een kop vier koppen water toe te voegen. Nadat het is afgekoeld is het extract klaar om in een plantenspuit te gieten. Even sprayen en weg is de bladluis! Vieze tegels kun je reinigen door ze te behande len met een sopje van heet water met soda en groene zeep (verhouding: vijf liter water, twee kopjes soda en een halve liter groene zeep). In combinatie met azijn werkt groene zeep ook tegen hoofdluis. Eerst het (kinder)haar wassen met groene zeep en daarna uitspoelen met witte azijn. Het haar daarna wel even met cremespoeling behandelen, want groene zeep en azijn ontvetten sterk. AllerHande 151

Allerhande | 2006 | | pagina 151