PJ 1 mm kumdvlees is eigem net win-, het MOet eerst om op SMdak te onze leverander Argentinie, het op een na grootste land van Zuid-^nei ka, ligt tussen het Andesgebergte en de Atlantische Oceaan. In het noorden, rond de hoofdstad Buenos Aires, liggen de vlaktes waar de runderen van Albert Heijn het hele jaar grazen. De lucht op deze pampa's is heel schoon: Buenos Aires betekent niet voor niets goede luchten. Prop Raul Rodrigues Sllva Gaucho's en pampa's Om elke dag verzekerd te zijn van vers gras, worden de kuddes te paard naar grasrijke plekken gedreven door gaucho's, ofwel Argentijnse cowboys. Het woord gaucho komt uit de taal van de Quechua-indianen en betekent letterlijk wees. Begrijpebjk: het werk van een gaucho is soms bijzonder eenzaam. En zwaar, want een kudde telt wel drie- tot vierhonderd runderen. In totaal lopen er op de pampa's trouwens meer dan Albert Heijn verantwoordelijk is voor het vlees, mocht aanschuiven bij een typische gauchobarbecue. 'Lappen vlees, wel zestig centimeter lang, worden op grote roosters gelegd en in een halfuur tot drie kwartier gaar gebakken. En dat smaakt fantastisch! En dan de sfeer: ongelooflijk! Iedereen zit op houten stoeltjes, aan houten tafels met plastic kleedjes erover. Karaffen wijn en gitaarmuziek maken het feest helemaal compleet.' vijftig miljoen runderen rond. Per rund is ongeveer een hectare gras beschikbaar - tien keer zoveel als een Nederlandse koe tot haar beschikking heeft. Royale barbecues Als de gaucho's zijn uitgewerkt, eten ze samen. En dan eten ze vlees, wel drie keer per dag. Erik Vorenkamp, de man die bij Rijpen voor meer smaak Terug naar het vlees. De runderen worden als ze ruim twee jaar oud zijn geslacht als ze tussen de 400 en 460 kilo wegen. Dat slachten gebeurt in Argentinie en daarna moet het vlees rijpen. Voor het transport wordt het vlees vacuum verpakt. Zo kan het vlees verder rijpen, waardoor het nog malser wordt. En tijd om te rijpen heeft

Allerhande | 2006 | | pagina 111