Voor bij het diner Stcrwjjn van ae minalmamk lekker wijntje Zwoel, fruitig en intens In qrotc qlazcn Aliwen Cabernet Sauvignon Carmenere Reserva 2004 Central Valley/Chili €4.99 fruitig kruidig vol zacht chique cnileen Chili mag dan een nieuw wijnland zijn, Bodega Undurraga maakt er al anderhalve eeuw wijn. Deze donkerrode Aliwen wordt gemaakt van twee druivensoorten: de cabernet sauvignon en de typisch Chileense carmenere. Hij is zacht, vol en heeft - typisch Chileens - de uitgesproken en intense smaak van zwarte bessen, zoals je die in cassissiroop proeft. Datfruitige wordt aangevuld met kruidige aroma's. De zwoele, vanilleachtige kruidigheid komt van het eiken- houten vat waarop de wijn heeft gerijpt. De combinatie van fruit en specerijen geeft de vriendelijke en toegankelijke wijn iets statigs en chics. Aliwen is geen borrelwijntje, maar een wijn om bij het eten te drin- ken. Hij past perfect bij allerlei vleesgerechten. Denk aan een malse biefstuk, geroosterde ribeye, vleesspiesen, karbonades, pate met warme kersen of een goed- gevulde herfstsalade. Schenk de wijn in grote glazen. De wijn wordt er nog soepeler en geuriger van. Overschenken in een karaf - karaf- feren noemen ze dat in wijntaal - werkt ook. Wijnschrijvers Harold Hamersma en Hubrecht Duijker kozen de beste wijnen onder 5 voor hun Wijnalmanak 2007. Deze Aliwen is een van hun favorieten. Hubrecht Duijker Harold Hamersma: Wijnalmanak 2007 12.50). Alleen bij AH: de speciale AH-editie van de Wijnalmanak 2007 2.99). AllerHande 87

Allerhande | 2006 | | pagina 87