Ook naar Rembrandt, de musical? da naar I n/inkelnieuws op I paq. tea en zie hoe [e I maarlicfstas% I kortinq kunt kri/gen 'Ik ben dropverslaafd!' lekker bekend Henk Poort Ook nu hij de hoofdrol speelt in 'Rembrandt, de musical', let bariton Henk Poort goed op wat hij eet. Want: 'Een avond op het toneel voelt als topsport.' Geboortejaar: 1956 Beroep: zanger/acteur Speelt in: 'Rembrandt, de musical' Gisteravond gegeten: 'Ik was in het theater en dan eet je wat de pot schaft. In dit geval een zalmmoot met salade en wat kriel- aardappeltjes, die nogal al dente waren uitgevallen. Al dente? Rauw zul je bedoelenl' ai o LU h- z LU u z h— y; LU l- henk Wat is je favoriete gerecht? 'Dat zal iets Italiaans zijn, daar ben ik verzot op. Lamsvlees uit de oven bijvoorbeeld, met Roseval-aardappeltjes, rozemarijn en wat groen erbij. Is dat eigenlijk wel Italiaans?' Ontbijt: een broodje kaas of roerei met truffel? 'Een broodje kaas is prima. Maar ik begin de dag meestal met ontbijtgranen, wat vers fruit en een bakje koffie.' Wat staat er sowieso in jouw koelkast? 'Melk, yoghurt, sappen, eieren, kaas... Eigenlijk alle dingen die je zou verwachten in een gezin met twee kleine kinderen, zeg maar.' Wat moet jij beslist niet in huis halen? 'Ik ben dropverslaafd! Ik probeer met een grote boog om de droppot heen te lopen, maar in bijna elke schouwburg zetten ze er eentje in de kleedkamer. En na een lange dag, als de suikerspiegel is gedaald, wil mijn hand er wel eens in verdwijnen. Je moet wat, nietwaar?' Hou je van fast food? 'Je ontkomt er bijna niet aan als je in het theater staat, maar papa moet wel op gewicht blijven. Ik probeer bewust te eten en zorg altijd voor wat groen erbij. De kilo's gaan er namelijk helaas niet meer zo snel af als vroeger.' Wat doe je als op een avond plotseling zes vrienden voor de deur staan? 'Dan duiken we iets op uit de voorraadkast of de vriezer, ontkurken een paar flessen wijn en hebben een gezellige avond. Marjolein, mijn vrouw, is een meester in het samenstellen van een gerecht uit din gen die we toevallig nog in huis hebben. Dankzij haar kunnen we altijd wel iets smakelijks opdienen.' Waar mogen we je's nachts voor wakker maken? 'Ik ben een Bourgondier, dus mij maakt het niet zoveel uit. Zolang er maar iets lekkers op tafel staat, als je me dan zo nodig wakker moet maken.' Met wie zou je wel eens uitgebreid willen dineren? 'Ik zou Giuseppe Verdi wel eens willen ondervragen over zijn opera's. Het moet mooi zijn om uit eerste hand te horen hoe die tempi (speelsnelheden, red.) bedoeld zijn. Nu is Verdi al overleden, dus dan graag een avondje met de oude Kraaijkamp. Hij is een unieke alleskunner, onze grootste acteur.' Je speelt nu Rembrandt in de gelijk- namige musical. Wat at of dronk hij veel? 'Hij begon zijn dag vaak met bier, want dat was in die tijd goedkoper dan schoon water.' AllerHande 161

Allerhande | 2006 | | pagina 161