brieven mails Hebben verschillende champignonsoorten ook verschillende voedingswaarden? Ik heb nog nooit een recept gezien met rose. Is deze wijnsoort niet geschikt om mee te koken? Ik heb een zakje gedroogde tomaten gekocht. Kan ik hier, om hetzelfde resultaat te krijgen als de kant-en- klare variant, gewoon olijfolie aan toevoegen? Als ik ontdooid diepvriesvlees ga braden, komt er altijd nog zoveel water uit. Hoe voorkom ik dat? Mijn man is moslim en mag geen alcohol. Nu zit er soms wijnazijn in gerechten. Wat kan ik hiervoor in de plaats gebruiken, zodat het gerecht halal blijft? De meeste azijn wordt gemaakt van een alcoholische drank die door bacterien wordt omgezet in azijnzuur. Hoewel er dan feitelijk geen alcohol in zit, is de azijn haram en past hij dus niet binnen de islamitische spijswet- ten. Geen wijnazijn gebruiken dus, als je halal wilt eten. Gelukkig zijn er wel alternatieven. Citroensap, bijvoorbeeld, of limoensap. Dat kun je zelf persen, maar bij Albert Heijn is ook voorgeperst citroen- en limoensap van Sicilia te koop. Heijn Marieke van der Linden Van de gewone witte champignon tot de portobello: alle champignons zijn gezond. Ze bevatten nauwelijks calorieen, slechts 25 per 100 gram, maar wel belangrijke voedings- stoffen, zoals vitamines en mineralen. Vooral veel vitamine B2 en B3. Alle soorten champig nons leveren ongeveer dezelfde hoeveelheid voedingsstoffen. Tanja Winterman Wat koken met wijn betreft, is er eigenlijk maar een regel: is de wijn drinkbaar, dan kun je er ook mee koken. Rose is een fri- vole, vrolijke wijn, die prima geschikt is om te verwerken in vleessausen en marinades. Of nagerechten: op www.ah.nl/allerhande vind je een heerlijk recept voor in rose gestoofde perziken met mascarpone. Nico Jansma Ja dat kan, mits je de gedroogde tomaten eerst weekt. Leg daarvoor de gedroogde tomaten in een kom met lauw water en laat ze weken tot ze zacht zijn (ongeveer 15 minuten). Laat ze uitlekken en dep ze droog met keuken- papier. Hierna kun je ze overgieten met extra vergine olijfolie. Zet de tomaten minimaal 24 uur in de koelkast voor gebruik. In de olie zijn de gedroogde tomaten nog een paar weken houdbaar. Aldemar Vorstenbosch Ontdooid vlees levert altijd iets meer vocht op dat niet-bevroren vlees. Maar misschien is bij jou ook het ontdooiproces niet helemaal juist verlopen. Vlees dat bij kamertemperatuur ontdooit, is na een tijdje van buiten zacht, ter- wijl de binnenkant nog bevroren is. Bij het bak- ken komt er dan vocht uit het vlees in de pan. Ontdooi vlees daarom altijd in de magnetron (ontdooistand) of in de koelkast. Leg het bevro ren vlees afgedekt op een bord, anders besmet het lekvocht andere voedingsmiddelen. Laat het vlees op kamertemperatuur komen en dep het droog voordat je het verder gaat bereiden. Saskia Benali Een brief schrijven kan ook. Stuur je post naar: Albert Heijn, t.a.v. AllerHande, Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. AllerHande 159

Allerhande | 2006 | | pagina 159