Sine I schoonmaken alles over de oven De stoomoven wint steeds meer terrein in Nederland. Logisch: smaak en voedingswaarden blijven bewaard. tip Combimagnetron Stoom Ouderwets schoon Voorkom vuil Daarmee is de gasoven een oven die prima geschikt is voor mensen die niet al te ingewik- keld willen doen. Wie echter heel nauwkeurig te werk wil gaan, doet er beter aan een elektri- sche oven te kiezen. Vanwege z'n kleine formaat kan de combimag netron een uitkomst zijn voor kleinbehuisden. In dit apparaat wordt de magnetronfunctie met de ovenfunctie gecombineerd. Je kunt er in ontdooien, bakken, braden, stomen en grillen. Handig: op veel combimagnetrons zitten slimme functies, zoals voorgeprogrammeerde kookpro- gramma's, een automatisch ontdooiprogramma en een uitgestelde start, zodat je de begintijd zelf kunt programmeren. Een nadeel van een combimagnetron kan zijn dat je rnaar een bedieningspaneel hebt. Als dat kapot gaat, is niet alleen je magnetron kapot, maar zit je meteen ook zonder oven. Deze ovenvariant wint steeds meer terrein in Nederland. Logisch: in een stoomoven worden gerechten onder hoge druk zeer snel verhit zon der water toe te voegen, waardoor vitaminen en mineralen bewaard blijven. Net als smaak, kleur en voedingswaarden. Bovendien heb je geen vet nodig om te stomen heel gezond dus. Hoe het werkt? De stoom wordt tussen of in de gerechten geblazen, die daardoor razendsnel garen. Ook handig: in een stoomoven kun- nen verschillende gerechten gelij ktijdig worden klaargemaakt. Zonder dat de gerechten elkaars smaak overnemen, zoals in conventionele ovens wel kan gebeuren. Je kunt dus rustig een kip- petje gaar stomen terwijl je tegelijkertijd een toetje als creme brulee maakt. En wat soms ook heel handig kan zijn: gerechten die je in een stoomoven bereidt, ruik je niet. Dat betekent nooit meer spruitjeslucht in de keuken. Een ovenreiniger in een spuitbus, zoals Muscle Oven, kun je beter niet in de combimagnetron gebruiken in verband met de elektromca in dit apparaat. Je zult je combimagnetron dus op de ouderwetse manier moeten schoonmaken. Zet een bakje met warm water met een doorge- sneden citroen erin in de combimagnetron. De magnetron op vol vermogen vijf minuten laten draaien en het vuil is losgeweekt. Bijkomend voordeel: je combimagnetron ruikt meteen weer lekker fris. Het is handig om tijdens het koken folie uit te spreiden op de bodem van de oven. Aluminiumfolie bijvoorbeeld, hoewel je dat maar een keer kunt gebruiken. Of het oude vertrouwde bakpapier, dat je op maat kunt knippen en meerdere keren kunt gebruiken. Het aluminiumfolie of bakpapier onderin vangt dan al het vrijkomende vet op, waardoor jij niet hoeft te boenen. Je oven schoonmaken is niet de leukste klus, maar gelukkig is er Muscle Oven. Spuit de oven in met het schuim en laat de ovenreiniger minimaal dertig minuten inwerken. Neem daarna de oven af met een natte spons. De vetresten en aan- gekoekte bakresten laten makkelijk los, zonder schrobben. Wel handschoenen aantrekken als je Muscle Oven gebruikt! Wil je precies weten hoe warm jouw oven wordt? Gebruik een oventhermometer! AllerHande 151 Muscle Oven, spuitbus 300 ml, 2.82

Allerhande | 2006 | | pagina 151