Plukjes of kuifje Help! Vet! Te droog? WERELDSE KAPSELS Slap of futloos haar? Gel geeft versteviging. Je gebruikt het op nat of droog haar en kunt er heel goed een kuifje of plukjes mee boetse- ren. Ook geschikt om lang haar strak naar achteren mee te stylen. Stylen met schuim Traditionele wax is vet en stevig en geschikt voor normaal en krullend haar. Er zijn ook lichtere wax- typen voor fijner of steil haar. Breng wat wax aan op je haarwortels voor meer volume of accen- tueer er plukjes mee. Wereldwijd zijn er drie haartypes te onderscheiden: Aziatisch, Afrikaans en Europees. Aziatisch haar is donkerbruin en heel steil. Om hun haar nog gladder te maken, gebruiken Aziatische vrouwen veel conditioner en mousse. Afrikaans haar is zwart en sterk krullend. Stylen gaat het beste met wax of andere vette producten. Europees haar varieert van zeer licht tot donkerbruin en rood en is makkelijk te bewer- ken. Stylingpoducten pakken dan ook heel goed. een stuk sneller op. Smeren op nat haar maakt je haar alleen maar dunner en slapper. tot in de puntjes Vet haar wordt veroorzaakt door overactieve talgklieren. Of je het hebt, is een kwestie van hormonen. Veel borstelen en vaak je haar aanraken, maken het er niet beter op. Gelukkig zijn er veel haarverzorgingsproduc- ten tegen vet haar. Deze bevatten meer reini- gers en minder conditioners, zodat het haar niet nog vetter wordt. Fohn vet haar niet te vaak en niet te heet. Door de warmte gaan je talgklieren namelijk meer vet produceren. Schuimversteviger geeft je haar meer volume en houdt het langer in model. Breng voor het stylen een flinke bol mousse aan op vochtig haar, vooral vlakbij je haarwortels. Nu kun je het in het gewenste model fohnen of er bijvoorbeeld rollers in draaien. Schuimverste viger is geschikt voor alle haartypes. Door temperatuurverschillen (fohnen, saunabezoek, zon) kan je haar erg uitdrogen. Leeftijd speelt ook een rol: grijs haar is vaak brozer en droger dan niet-grijs haar. Verwen je droge haar eens met een haarmasker. Albert Heijn heeft diverse haarmaskers in het assortiment, waarmee je je haar in een paar minuten tot in de puntjes kunt verzor- gen. Gebruik, wanneer je je droge haar gaat stylen, liever geen producten waarin alcohol zit. Die drogen je haar namelijk alleen maar verder uit. wax AllerHande 143

Allerhande | 2006 | | pagina 143