maak je lijf klaar voor de kou Je liif winterklaar in 10 stappen 1 Scrub 2 Hydrateer 3 Verzorg 4 Drink 5 Verfris Vroeg de lampen aan, lekker bij de open haard, huiselijke gezelligheid. Maar ook: verkoudheid, griep en een schrale huid. De kou is weer in aantocht. Bereid je lichaam erop voor! lA/ccrstamd, waffs, dat? mctic Weerstand is het natuurlijke afmer- systeewi van het IichaatM tegen ziekte- vermkkers als bacterien en virussen. Je huid en de slijMVliezen in je luchtwegen en darken voriwen belangrijke barribres voor ongewenste indringers. het is dus zaak je HchaaM zom\ vanbuiten als van- binnen goed te verzorgen. Als op alle fronten goed voor je lijf zorgt, krijgen Ziekteverwekkers Minder kans,. I Stress ondermijnt je weerstand. Zorg dus voor voldoende ontspanning! winterklaar De herfst is de periode om wat extra aandacht aan jezelf te besteden. Een gezonde maaltijd, een warm bad met verzorgende olie, een lekker mas- kertje voor huid en haar: neem er nu de tijd voor. Dat is niet alleen ontspannend en verkwikkend, het bereidt je ook voor op het komende winter- seizoen. Je lichaam krijgt het dan weer zwaar te verduren. Door de kou krijg je een verminderde weerstand en doordat we veel tijd binnen met elkaar doorbrengen, krijgen verkoudheden en andere winterkwaaltjes alle kans om zich te verspreiden. Gelukkig kun je zelf veel doen om je lijf in goede conditie te houden. Met een sterke, gezonde huid de winter in? Door te scrubben met een speciale washand of een scrubcreme verwijder je oude, dode huid- cellen. Je huid raakt goed doorbloed en neemt daarna verzorgingsproducten beter op. Onder gure weersomstandigheden heeft je huid het zwaar. Lekker veel smeren dus. Bodylotion, handcreme, lippenbalsem, een voile dagcreme; het is nooit te veel. Verwen je gezicht ook eens met een vochtinbrengend maskertje. Voor de zeer droge huid is vaseline een allround wintercreme: het helpt namelijk uitstekend tegen schrale plekken. Na de zomer verliest je huid snel z'n mooie bruine kleurtje. Dit ondervang je met (verant- woord) zonnebankbezoek, een mooie foundation of getinte dagcreme. Ook kun je een goede zelf- bruinende dagcreme kopen. Een soepele en stralende huid bevat veel vocht. Maar de droge lucht van de centrale verwarming richt veel schade aan. Al heb je er misschien min der behoefte aan nu de temperatuur zakt, drink altijd voldoende water of kruidenthee. Minstens twee liter per dag. Breng je water op smaak met bijvoorbeeld een schijfje citroen, sinaasappel of een munt- of basilicumblaadje. Hoe verleidelijk een hete douche ook is, het is niet zo gezond voor je huid. Die wordt namelijk erg droog van dat hete water. Lauwwarm douchen dus en liefst nog even koud afspoelen. Door het wisselbad sluiten de porien zich en voelt je huid sterker aan. AllerHande 131

Allerhande | 2006 | | pagina 131