eifgf Welk type supermarktbezoeker ben jij? Hoe doe jij je boodschappen? Ga je rechtstreeks op je doel af? Of laat je je ter plekke inspireren door het assortiment? Het hangt natuurlijk van meer factoren af, maar er zijn wel een paar oertypes te omschrijven. Tijd voor de grote boodschappentest. Mr Onderin je lege winkelwagentje ligt het boodschappenlijstje van een voorganger. Bij de zuivel staat mevrouw Leenburg. Daar zou je altijd nog eens langs. Ah, een karretje! O nee, je hebt geen 50 eurocent op zak. Er staat een koffiemachine in jouw Albert Heijn. Wat denk je? Twee culinaire vriendinnen bespreken op de groenteafdeling een recept voor pasta met kruidige courgettesaus.* Tussen de vruchtensappen van Albert Heijn staat ook AH Biologisch Appel-cranberrysap. Je denkt: Aanbieding: drie flessen frisdrank bijna voor de prijs van twee! 126 AllerHande doede grote boodschappentest k j&t h O o A B o B C Je let er niet op, waarom zou je? (10) K. Een beetje nieuwsgierig ben je wel. 'Rivierkreeftjessalade' - hoe zou dat smaken? (20) Je pakt het vreemde lijstje er voor de zekerheid bij. Altijd handig. (30) 'Carla,' roep je, 'wat leuk je te zien!' (30) Je houdt een beetje in. Misschien blijft ze je voor, dat zou niet erg zijn. (20) Je schiet een ander gangpad in. (10) Ondenkbaar, je hebt altijd een muntje voor een karretje bij je. (10) Je gaat wisselen bij de servicebalie. (20) Je neemt een mandje. (30) 0 A B 0 A B 6 A B C 'Fijn, gezellig, lekker.' (30) 'Tja, nou ja, hm. Misschien een keer als ik wat minder haast heb.' (20) 'Ik ga toch niet naar de supermarkt om koffie te drinken?' (10) 'Nou en?' (10) X Je blijft even in de buurt en luistert af - misschien kan je er ooit iets mee. (20) 'Ja, dat is lekker voor vanavond,' denk je. En legt onmiddellijk die diepvriespizza terug. (30) 'Die ken ik nog niet. Meteen proberen!' (30) 'Nooit van gehoord. Grappig, wat ze allemaal niet verzinnen...' (20) 'Ik heb altijd gewoon AH Appelsap - die is prima. Wat moet ik nou met appel-cranberrysap?' (10) Kan zijn, maar je hebt er maar twee nodig. (10) Blijft dat lang goed? Dan neem je er drie. (20) Da's een koopje! Je neemt er zes! (30) Het recept voor pasta met kruidige courgettesaus vind op www.ah.nl/allerhande.

Allerhande | 2006 | | pagina 126