dezonde wosselen ruiken fris, mar de zee en het strand onze leverander Vers en veelzijdig It R in de maand? zelf staan onder voortdurende controle. Het Rijksmstituut voor Visserijonderzoek onderzoekt ze regelmatig op de aanwezig- heid van schadelijke stoffen. Mochten ze die ergens vinden, dan wordt de visserij in dat gebied direct stopgezet. De kwaliteitseisen zijn hoog en de con trole tijdens het hele productieproces is lekker. Gezonde mosselen ruiken ff is, naar zee en strand. Ook de schelpen die na het koken nog dicht zijn, gooi je weg. Op deze manier kan er niets misgaan. Albert Heijn heeft dagverse mosselen in drie verschillende sorteringen: klein streng. In de praktijk zal het dan ook zelden voorkomen dat er mosselen tussen zitten die niet goed zijn.Toch kun je thuis beter het zekere voor het onzekere nenien. Als je de mosselen na aankoop even moet bewaren, doe dat dan goed koel, in de zak of een kom die is afgedekt met een natte doek. Bewaar ze met in water! Voor het bereiden verwijder je de kapotte of wijd openstaande schelpen. Een beetje open mag.Tik even tegen de schelp: als hij na dertig seconden nog niet dicht is, is de mossel niet goed. Hij ruikt dan ook niet (Extra), middelgroot (Royaal) en groot (Jumbo). Rechtstreeks van de veiling in Yerseke, met zorg geselecteerd en zeer betaalbaar. Mosselen zijn snel en makkelijk klaar te maken op bijna alle manieren: van stomen en koken tot bakken en stoven (kijk voor mosselrecepten op pagina 67 en verder). Elke bereidingswijze geeft de mossel z'n eigen verrassende smaak mee, maar het romige en malse voert de boven- toon. Onweerstaanbaar, vinden kustbe- woners in Europa al eeuwen. En gelijk hebben ze. Toen er nog geen koelauto's waren, werden Nederlandse mosselen alleen in koele nachten vervoerd, in de periode dat de Y in de maand zat. Dankzij modern koeltransport is dit principe achter- haald en liggen mosselen tegenwoordig ook zonder dat de Y in de maand zit in de winkels van Albert Heijn.

Allerhande | 2006 | | pagina 63