7 m. fa Frambozen Aalbessen Bramen Aardbeien Blame bessen groervteman van albert heijn Liefhebbers van rood zomerfruit, opgelet: ze zijn er allemaal weer! ►Aardbeien, bramen, frambozen, aalbessen en blauwe bessen. JmLA acht zomerfruit is niet alleen lekker, maar ook heel gezond. Het is kwetsbaar fruit, dat met zorg wordt geplukt en ver- voerd. In de winkel wordt het fruit gekoeld op speciale koeltafels. Spreid het fruit na aankoop uit op een plat bord zodat de vruchtjes niet kneuzen. In de koelkast is het fruit nog een tot twee dagen houdbaar. Haal het fruit wel op tijd uit de koelkast, zodat het op kamertemperatuur kan komen. Vlak voor gebruik spoel je de vruchten in een vergiet voorzichtig schoon. Pas daarna haal je kroontjes en takjes eraf. Zo voorkom je dat het fruit te veel water opneemt. Goed nieuws: frambozen zijn su- pergezond! Dat komt omdat ze vol zitten met vitamine C en anti-oxidanten, die je weerstand verhogen en het verouderings- proces vertragen. Aalbessen kun je na het wassen een- voudig met een vork van de tak rissen. Ze zitten vol vitami ne C, maar zijn wel vrij zuur. Aalbessen smaken dan ook het best met suiker of vanillevla. Bramen zijn het lek kerst als ze helemaal rijp zijn. Daarom laat Albert Heijn ze zo lang mogelijk aan de struik hangen. Het resultaat: grote, heer- lijk zoete bramen. Zomerkoninkjes van de Hollandse grond hebben een voile, zoete smaak. Heel bijzonder met peper en een paar druppels frambozenazijn! Blauwe bessen zijn iets groter dan bosbessen, zoeter van smaak en heb ben een kleurloos sap. Geen blauwe tanden dus en min der vlekken. Maar wel volop vitamine C, A, B en ijzer. Zacht zomerfruit nu net lekkerst Ge Happe, inkoper groenten en fruit bij Albert Heijn Eet smakelijk,

Allerhande | 2006 | | pagina 49