automaten met snoep! Floris eet best gezond vader Paul vindt dat ook een nog vollediger lunch m Naam: Rons Baltus (13) Zit in: de brugklas Hobby's tennis, hockey, de stad in, voetballen, computeren Favoriete lunch: bruin brood met worst of hagelslag Heel erg vies: zuurkool en gebakken banaan Floris eet veel brood: prima vanwege de vezels. Zijn boterhammen besmeert hij met margarine uit een kuipje. Dat is goed, want die bevat betere vetzuren dan boter uit een wikkel. In zijn favoriete beleg, worst, zitten veel verzadigde vetten. Hij zou dit kunnen vervangen door bijvoorbeeld kipfilet. In plaats van limonade kan Floris ook een zuiveldrank mee naar school nemen. 'Ik lunch bijna altijd op school. Van thuis neem ik twee bruine boterhammen met margarine, worst en eentje met hagelslag mee. Verder een appel en een pakje limonade. Soms koop ik daarbij nog een saucijzenbroodje of iets te snoepen. Toen ik hier net op school zat, vond ik het wel heel gaaf, al die automaten met chips, snoep en frisdrank. Die hadden we op de basisschool natuurlijk niet. Veel kinderen halen erg vaak iets uit zo'n automaat. Zelf koop ik een of twee keer per week een lolly of een Mars.' 'Onze familie heeft niks te klagen, we eten gevarieerd en soms iets te snoepen halen op school zoals Floris doet, kan best; we hebben geen van alien aanleg om dik te worden. Bewust boodschappen doen en gezond koken is bij ons een gewoonte. Al geef ik zelf niet altijd het beste voorbeeld, want ik ben verslaafd aan karamels. Regelmatig staan de kinderen met een lege verpakking en een beschuldigende blik voor mijn neus. Tja...'

Allerhande | 2006 | | pagina 36