ik lust geen groenten wat Nicolette eet wat moeder Sylvia vindt hoe het ook kan Naam: Nicolette Storm (12) Zrt in: groep 8 Hobby's: ponyrijden, veel buitenspelen, computeren Favoriete lunch: bruin brood met kaas Heel erg vies: groenten jH 'Ik lunch altijd thuis: drie bruine boterhammen met jonge komijnekaas. Zoet beleg vind ik niet lekker. Heel soms doe ik knakworstjes of een klein schepje ragout op mijn brood. Bij de lunch drink ik altijd een glas limonade. Als ik daarna nog dorst heb, drink ik water. Alleen als we uit school komen, mogen mijn broertje en ik iets snoepen. De rest van de dag niet, daar is mijn moeder jammer genoeg streng in. Ik neem dan meestal een bakje chips, of soms een chocoladereepje, met limonade.' 'Het is bijzonder om te zien hoe binnen het gezin de voorkeuren verschillen. Nicolettes broertje eet probleemloos groenten, maar zij wil ze echt niet - zelfs geen plakje komkom- mer op brood. Daarom experimenteer ik voor Nicolette onder meer met groenten uit de blender die ik dan door sausjes roer. En in de winter krijgt iedereen hoe dan ook een vitaminepil.' Elk kind heeft dagelijks 500 ml aan melk- producten nodig. Nicolette eet en drinkt er te weinig. De kaas op haar brood is goed voor haar calcium, maar bevat wel veel verzadigde vetzuren. Een plak kaas per dag, is het advies. In plaats van limonade, dat suiker bevat, kan ze een glas (karne)melk of yoghurtdrink nemen. Dan krijgt ze ook meer zuivel binnen. Omdat Nicolette geen groenten lust, zijn aardappels extra belangrijk. Die bevatten veel vezels en vitamine B en C

Allerhande | 2006 | | pagina 35