idee vav die SpaH/'aardett!' lekker bekend Carel Kraayenhof De traan van Maxima tijdens het koninklijk huwelijk maakte tangomusicus Carel Kraayenhof tot een bekende Nederlander. Eentje met een grote liefde voor Argentinie en een passie voor eten. AllerHande 161 Geboortejaar: 1958 Te zien in: Tango Heroes, een theaterconcert met de sfeer van een Argentijns tangocafe. Dit najaar in de Nederlandse theaters (info: www.carelkraayenhof.nl). Beroep: musicus/tangocomponist. Kraayenhof kreeg als eerste niet-Argentijn een hoge onderscheiding van de Argentijnse rege- ring voor zijn bijdrage aan de tangocultuur. Argentinie is inmiddels een soorttweede vaderland geworden. Gisteren gegeten: 'Pasta met zeevruchten, komkommersalade en peultjes, klaargemaakt door mijn vriendin Thirza, die fantastisch kan koken.' carel Kreeg je bij het koninklijk huwelijk een hap door je keel? 'Van tevoren heb ik rustig een broodje gegeten. Ik ging gewoon spelen voor een stel dat ging trouwen. Toevallig keken er vijftig miljoen mensen mee.' Is het waar dat Wiliem-Alexander en Maxima bij jou thuis hebben gegeten? 'Na het huwelijk zijn ze een keer komen eten. Thirza heeft Indisch gekookt. We zaten lekker buiten, onze tweeling Kim en Jelle raceten op plastic tractoren om ons heen. Het was heel gezellig.' Ontbijt, lunch of diner? 'Diner. Als ik moet optreden, eet ik het liefst achteraf. In Argentinie is dat heel normaal, daar gaat het leven de hele nacht door, 's Morgens trekt de ober zijn jasje recht en serveert het ontbijt.' Bestel je wel eens boodschappen via www.ah.nl/albert? 'Ik woon midden in de polder, waar ik helemaal kan opgaan in het componeren. Af en toe een reisje naar de stad is heel gezond voor mij. Dan ga ik naar de grote Albert Heijn dus!' Wat staat er thuis altijd in je koelkast? 'Melk, kaas, eieren, groente. En Guinness, het echte lerse bier.' Vanavond krijg je onverwacht bezoek van zes vrienden. Wat krijgen ze te eten? 'Dat wordt improviseren, want normaal gesproken vinden mijn vrienden dat ikte ver weg woon. Pasta met basilicumsaus dus, of misschien ligt er nog een zalmmoot in de vriezer.' Wat is je favoriete gerecht? 'Paella. Ik ben gek op Spaans en Italiaans eten. Ik kom nogal vaak in Argentinie en daar hebben ze die twee keukens fantastisch gecombineerd.' Fastfood? 'Niet vaak. Het is net als met wijn: aan een chic glas beleef je meer.' Waar mogen we je om drie uur's nachts voor wakker maken? 'Voor tapas. Geniaal idee van die Spanjaarden!' Geheim adresje? 'Restaurant Nam Kee, echt Chinees op de Amsterdamse Zeedijk. Onze kinderen komen er ook graag.' Met Maxima heb je al aan tafel gezeten. Met wie wil je nu nog uit eten? 'Met Jamie Oliver. Dat lijkt me een ontzet- tend leuke vent. Hij opent nieuwe werelden voor mensen.'

Allerhande | 2006 | | pagina 177