alles over de franse slag Waar vrouwen 20 tot 30 minuten per dag met het huishouden bezig zijn, besteden mannen er niet meer dan 10 minuten aan Schoenen uit! Schoon, schoner, schoonst Franse slag-producten Wat rest, is het schoonhouden en opruimen van de andere kamers. Wie efficient wil schoon- maken nioet kunnen organiseren. Het is bij- voorbeeld handig om een hoekje in de woon- kamer vrij te houden, waar de kinderen hun speelgoed kwijt kunnen in een opbergbox. Op die manier hoeft niet alles telkens teruggesjouwd te worden naar de kinderkainer. Als iedereen binnenshuis zijn schoenen uitdoet, scheelt dat zeker een keer stofzuigen en dweilen. De reguliere stofhesten, zoals de boekenkast en het tv-scherm of beeldscherm van de computer, neem je af met de dodges van Swiffer. Het stof hecht zich aan de doekjes.Je kunt er ook plan- ten mee afnemen, zodat die er mooi groen uit blijven zien.Als je de dodges onder de vloer- wisser bevestigt, kun je er ook makkelijk de vloer mee stofvrij maken. Voor de slaapkamers geldt eigenlijk alleen: luch- ten. Zet s ochtends lekker de ramen open en sla het dekbed terug. Huismijt heeft een hekel aan frisse lucht. Uit onderzoek blijkt dat vrouwen per dag gemiddeld tien tot vijftien uur meer werk verzetten in het huishouden. Mannen nemen vooral het onderhoud van de tuin voor hun rekening en klussen aan het huis, terwijl vrou wen meer koken, wassen, strijken en schoon- maken. Gezinnen met kinderen verwisselen hun vaat- doek gemiddeld na anderhalve dag, ouderen na twee dagen. Studenten hebben meestal geen idee wanneer het voor laatst verschoond is. De vaatdoekjes in studentenkeukens zijn maar liefst duizend keer zo vies als die van gezinnen. 1 Albert Heijn Hygienische Doekjes 1.53 voor een snel schoon toilet 2 Albert Heijn Schuurmiddel 0.75 Voor een stralende keuken en badkamer 3 Cillit Bang Power cleaner spray 4.69 Tegen kalkaanslag, zeepresten en roest 4 Albert Heijn Badkamerreiniger 1.75 Voor bad, douche, wastafel en tegels 5 Swiffer dusters 4.45 In een handomdraai een stofvrij huis Een gasfornuis maak je het makkelijkst schoon als het nog een beetje warm is. AllerHande 151

Allerhande | 2006 | | pagina 167