met de franse slag alles over de franse slag Voor een echt 'wit tornado'-effect: alles-in-een sprays en doekjes De vakantie loopt ten einde. Je wilt van de laatste mooie dagen genieten en zo min mogelijk tijd in het huishouden steken. Met de juiste planning en snelle producten wordt schoonmaken een makkie. wecffe! Van badkamer tot keuken Weg met bacterien Zo gepiept Snel, simpel en schoon snelklaar! Er zijn drie plekken in het huis die altijd aandacht verdienen: badkamer, keuken en toilet. Gewapend met de juiste schoonmaakproducten ben je in die vertrekken zo klaar. De rest van je huis kun je rustig een weekje wat minder grondig aanpakken. In de badkamer is het warm en vochtig: ideaal dus voor bacterien. Daarom is het belangrijk deze ruimte goed schoon te houden. Dit hoeft geen ingewikkelde klus te zijn. Met alles-in-een spray, zoals AH Badkamerreiniger of Ajax Double power professional, is de badkamer supersnel schoon. Spuit de spray op de tegels en maak ze schoon met een vochtige doek. Vergeet met de douchekop en de kraan schoon te maken. Als de spray goed is verspreid met de doek, neem dan de tegels, kranen en douchekop af met een droge doek. Ook het toilet is zo'n plek die kost wat kost schoon moet blijven (al is het onmogelijk om het toilet geheel bacterievrij te krijgen). Een vervelend klusje dat nou eenmaal moet gebeuren, maar met een alles-in-een toiletspray (bijvoorbeeld Cif Power cream bleek) en een paar AH Hygienische doekjes is de wc schoonmaken zo gepiept. Spray wat van de vloeistof in de pot en borstel het toilet schoon met de wc-borstel. Pak dan de hygienische doekjes en neem de bril en de rest van het toilet af. Vergeet niet de deurldink, het lichtknopje en de spoelknop goed af te nemen, want hier verzamelen zich de meeste bacterien. De keuken moet zo hygienisch mogelijk worden gehouden.Toch hoefje de afwas niet per se met- een na het eten te doen. Zeker niet als je s avonds nog lekker in de tuin wilt zitten. Het volstaat om de vuile vaat met heet water af te spoelen, zodat er niks aankoekt of gaat stinken. Later op de avond voor je naar bed gaat ofde volgende ochtend, voordat je de deur uitgaat, haal je alles even door het sop en klaar ben je. Het is wel belangrijk dat de keuken verder schoon is. Neem daarom het aanrecht en het fornuis goed af met de AH Hygienische doekjes. En laat geen eten staan, maar berg alles direct op in de koelkast. Neem aan het eind van de dag alle afwasbare oppervlakken af, zoals het aanrecht, fornuis en de wasbak. Snel, simpel en schoon. De hygienische doekjes ontvetten en verwijderen vlekken. De keuken ziet er binnen de kortste keren weer glanzend uit. Schoonmaken zonder sopje? Meng wat allesreiniger en water in een spuitflacon en spray wat op een doekje. AllertHande 149

Allerhande | 2006 | | pagina 165