7 weetwatjeeet Verse vis is gezond, licht verteerbaar en makkelijk klaar te maken. Welke bereidingswijze je ook kiest. Vis wordt steeds populairder Nederlanders eten steeds meer vis. In 2005 verorberden we 7,2 kilo vis, schaal- en schelpdieren per gezin. Een jaar eerder was dat nog twintig procent minder. Negen van de tien huishoudens zet vis op tafel. Haring is het populairst, zalm komt op de tweede plaats. Ook tilapia en Hollandse gamalen zijn in trek. Al deze soorten vind je vers verpakt bij Albert Heijn. m GARNALEN Eenstevige smaakmaker. Gekookt cff m— gebakken toevoegen aan eert gkt, knapperige zomersalade. GEROOKTE ZALM n snippers door de pasta, met bijvoorbeeld olijfolie of een roomsaus minute Elke week een of twee keer vis op het menu is een gezonde gewoonte. Vis bevat veel onverzadigde vetten, die helpen je cholesterolgehalte laag te houden. Regelmatig vis eten verkleint dus de kans op hart- en vaatziekten. Bovendien zit vis vol eiwitten, vitaminen en mineralen waar je niet buiten kunt. En vis bevat weinig calorieen. Als je ook nog eens kiest voor een bereidingswijze zonder olie of boter, houd je je maaltijd slank. Bakken, stoven, grillen Vis, vooral van het stevige soort, is heel geschikt voor de grill of de barbecue. Zorg dat de pan, plaat of het rooster gloeiend heet en ingevet is, bestrijk ook de vissen met wat olie en rooster ze gaar.Witte vis heeft een fijne structuur en valt daardoor snel uit elkaar. Toch kan ook die prima op de barbecue. Wikkel'm dan eerst in aluminiumfolie met wat kruiden. Kleine vissen, nioten vis en visfilet kun je bakken in boter of olie, op redelijk hoog vuur en niet al te lang. Voor een gestoofd visje moet de oven worden voorverwarmd. Doe de vis in een ovenschaal en schenk wat visbouillon of wijn op de bodem. De lichtste manier om vis klaar te maken is door hem te stomen. Leg de vis in een stoom- mandje, breng een laagje water of bouillon in een pan aan de kook, plaats het mandje erboven en sluit de pan goed af. AllerHande 65

Allerhande | 2006 | | pagina 65