7k bev\ vast heel vervelemd voor vj\v\he 'Met kaas maak je zelfs een baksteen lekker' lekker bekend Helga van Leur Als ze's avonds het RTL-weer presenteert, neemt Helga van Leur vaak zelf iets van huis mee om op te warmen in de magnetron; anders gaat ze maar snaaien en suiker is slecht voor de concentratie. Geboortejaar: 1970 Beroep: meteoroloog en presentatrice Presenteert: het weer op RTL 4 en RTL-Z Gisteravond gegeten: 'Lamsshoarma, van lamsbout die we bij de groothandel Hadden gehaald. Zelf in blokjes gesneden, gekruid, sausje erbij met uitjes, voile yoghurt en een beetje knoflook; heerlijk! Maar niet te veel knof, ik moest me vanochtend wel kunnen vertonen bij de schmink.' helga Wat is je favoriete gerecht? 'Simpel: zelfgemaakte pizza van volkoren- deeg, met een tomatenprutje, tonijn en ansjovis. En natuurlijk veel, heel veel kaas. Kaas is altijd lekker, bij elk gerecht.' Ontbijt, lunch of diner? 'Lunch. Met zo'n lekker krokant broodje uit de oven, met pitjes erop. En een lekker pit- tige kaas.' Wat ontbreekt er nooit bij jou thuis in de koelkast? 'Yoghurt, want daar ontbijt ik mee: yoghurt met zemelen en lijnzaad. En, je raadt het al, ik heb altijd kaas in huis. Je weet maar nooit wanneer je een fonduetje wilt maken. Dan wil ik niet misgrijpen.' Baksteen smaakt met? 'Kaas, natuurlijk! Mijn moeder zei het al: met kaas maak je zelfs een baksteen lekker. Ik heb het van geen vreemde, het is er met de paplepel ingegoten.' Met wie zit je thuis aan tafel? 'Met mijn man Bert en onze kinderen: Christiaan (5), Laurens (3) en met de jong- ste, kleine Madeleine. Zij is nu bijna een halfjaar oud.' Wat is jouw slaapmutsje? 'Likeurtjes zijn meestal te zoet voor mij, ik kan niet zo goed tegen suikers. Geef mij maar een droge, witte wijn, een Muscadet bijvoorbeeld. Daarmee ben ik helemaal in mijn element.' Hou je van fast food? 'Mijn man kent elke McDonalds in Nederland; ik houd meer van salades.' Vlees of vis? 'Onze kinderen eten liever vlees dan groenten - allicht - maar wat voor iedereen een succes is: haring! Ik had nooit eerder gehoord dat kinderen dat lekker vinden, maar bij ons eten ze de vingers erbij op!' Wat moet jij beslist niet in huis halen? 'Pure chocolade, daar ben ik verslaafd aan. Laatst heb ik wel veertig repen gehaald. Maar ik moet het vanwege de suiker wel een beetje doseren.' Waar let je op als je je boodschappen- lijstje aan het afwerken bent? 'Ik zoek altijd de producten met de langste houdbaarheidsdatum, daar haal ik des- noods een heel schap voor overhoop. 'Ik ben vast heel vervelend voor winkeliers.' Bestel je wel eens boodschappen via www.ah.nl/albert? 'Nee, dat zou ik eens moeten doen. Hoewel, ik ben een echte snuffelmuis, ik vind het leuk om te scharrelen in een supermarkt.' AllerHande 161

Allerhande | 2006 | | pagina 161