qaatstinkend bloeiMenwrtter tegen Ben setoffie Citroen in Schoomdkcft worotf ccvi iwakkic1 mertjcl Spoel je vingers in een bakje lauw water met wat citroen na het eten van schaaldieren en ze ruiken weer fris. Citroen is onmisbaar bij vis en lekker in allerlei toet- jes en drankjes. Maar deze gele kanjer kan meer: schoonmaken wordt een makkie met deze vrucht. In een sopje Stralend wit Vlekje wegwerken Geurvreter Glansmiddel citroenfris Een heel ouderwets maar effectief (en heerlijk ruikend) schoonmaaksopje om je hele huis mee te doen, maak je met een emmer heet water met een paar lepels groene zeep en zuiverings- zout. Je maakt het sopje af met het sap van een citroen; dat ontvet prima. Poetsen maar! Citroensap is een licht bleekmiddel. Sportsok- ken worden weer stralend wit door citroen bij het waswater te doen. Je kunt overigens bij elke witte was wat citroen toevoegen om je was helderwit te houden. Stop wat schijfjes citroen in een washandje dat je afsluit met een elastiekje of een touwtje en leg het tussen je witte was in de wasmachine. Als vlekkenmiddel kun je citroen prima inzet- ten. Niet bij elke vlek. Maar wel bij theevlekken (even uitwassen met water en citroen), jamvlek- ken (druppel er wat citroensap op en daarna in de wasmachine) en zelfs roestvlekken (houd de plek even boven kokende thee, dan citroensap erover sprenkelen en goed uitwassen). Heb je rode wijn op het tapijt gemorst, strooi er dan eerst zout over. Daarna maak je de vlek schoon met citroensap. Zit er een fruitvlek op je T-shirt en heb je geen vlekkenoplosser bij de hand, maar wel een citroen? Probeer het dan maar eens: wrijf met de binnenkant van de citroenschil over de vlek. Vers citroensap ruikt heerlijk fris. Het absor- beert bovendien indringende geurtjes, zoals knoflook, ui of vis. Ruiken je handen na het koken, was ze dan met puur citroensap en de luchtjes zijn weg. Heb je last van een stinkend afvOerputje, giet er warm citroensap door en het probleem is letterlijk opgelost. Citroen geeft weer glans aan je huis. Zo ver- dwijnt kalkaanslag in je waterkoker als je die met een klein laagje water en citroensap vijf minuten laat koken; even het knopje ingedrukt houden. Laat hem daarna nog een paar uur staan en de kalk heeft losgelaten. Vieze mag netron? Zet er een schaaltje water met wat citroensap in en laat dit even koken. Daarna maak je de magnetron zo schoon. Vette ramen glanzen weer met een sopje van warm water met citroenschillen. Leg zwart uitgeslagen zilver in een bakje met voor de helft water en de helft citroensap. En voordat je koper gaat poet- sen, wrijf je er met een citroenschil over. AllerHande 157

Allerhande | 2006 | | pagina 157