keer de wereld rond Wat vertellen ze? Voed je voeten BEROEMDE VOETEN Gemiddeld neem je 8000 stappen per dag. Tijdens je hele leven loop je zo'n vier keer de wereld rond. Fred Astaire. Danskunstenaar. Bekendste film waarin hij speelt: Easter Parade. Uma Thurmail in Pulp Fiction van regisseur Quentin Tarantino (voetenclose-up voordat ze met Vincent Vega uitgaat). Ronaldo De Assis Ronaldinho, voetballer bij Barcelona. Bekend vanwege zijn voetenkunsten op de vierkante meter. Toevallige ontmoeting Last van zweetvoeten? Smeer's avonds je voeten in met zinkzalf, trek een paar oude sokken aan en na een week ben je voor enkele maanden verlost van zweetvoeten. In de afgelopen dertig jaar zijn onze voeten maar liefst met drie maten gegroeid. van de vloer Voeten zeggen meer dan je denkt. Ze lij- ken een eigen leven te leiden. Schuifelen, tikken, zweten, gekromde tenen... Als iemand zijn voeten beweegt en ermee naar de deur wijst, dan wil hij zo snel mogelijk weg. Maar zijn de voeten naar jou gericht? Dan is hij juist in je gei'nteresseerd. En is het iemand met aandacht voor de verzor- ging van zijn voeten? Dan heeft hij in het dagelijks leven ook oog voor detail. De huid van de voet is erg gevoelig voor aanraking. Bij veel mannen en vrouwen zijn de voeten dan ook een erogene zone. Sommigen hebben het zogenoemde voetje- vrijen tot ware kunst verheven. En zo vreemd is dat niet, want wat is er nou lekkerder en spannender dan op een heerlijke zomer- avond op een terrasje wat te kletsen onder het genot van een roseetje en een hapje, en onder de tafel die toevallige ontmoeting... Neem een heerlijk voetenbad met warm water en een voetbadzout of -olie. Droog je voeten daarna goed af, vooral tussen de tenen. Gebruik een scrubgel, dat stimuleert de bloedsomloop en maakt de huid van de voeten zacht en soepel. Eelt haal je weg met puimsteen of een eeltvijl. Wrijf je voe ten in met een speciale lotion of creme met calendula (verzachtend), eucalyptus (verfris- send) of tijm (antiseptisch). Ga eens naar de pedicure. Die verwijdert oneffenheden, ver- zorgt je nagels, masseert en geeft adviezen. tip AllerHande 147

Allerhande | 2006 | | pagina 147