sas5=SS2fr Mack van ale re heerlf/k begin van Oefeningen achter het stuur lekkere vakantieboeken Proviand voor onderweg 1 Kleine pakjes en flesjes stop je wiakkelijk weq in een volgeladen auto. Tijdverdrijf op de achterbank \deaal op de achterbank-. vakantidooe ken van Donald Duck, Bobo of Tina Speelse tussenstops m verkrijgbaar bij flbcrt teijn Dan Brown-. De Delta Deceptie tied French-. Verloren Baantjer-. De Cock en de dartele weduwe Heel belangrijk: pak voor ondervveg voldoende drinken in. Neem voor jezelf pakjes AH Frisse Fruitdrank sinaasappel-limoen mee, of Dubbelfriss Framboos Cranberry en halve-literflesjes (mineraal)v\ater. Ook voor de kinderen heeft Albert Heijn volop keus: pakjes Capri-Sonne Orange, Roosvicee Multivrucht appel-rode vrucht of Fristi Vanille Fruit bijvoorbeeld. Pak wel meteen ook Wetties verfrissingstissues in, want van sommige drankjes kun je behoorlijk gaan plakken. Voor de lekkere trek onderweg kun je verschil- lende soorten fruit inpakken, kleine bakjes yoghurt (denk aan de lepeltjes!), Liga Evergreen of Fruitkick en mueslirepen. Ook lekker en verfrissend: stukjes FRISSe FKUIT DRANK Om de verveling op de achteibank te verdnjven, zijn het Donald Duck- of Bobo Vakantieboek en hetTina Zomerboek ideaal. Pak vender, behalve wat klein speelgoed, ook een paar spelletjes-, kleur- en puzzelboeken in, bijvoorbeeld die uit de Disney zijn (kijk bijvoorbeeld op www.anwb.nl), kunnen je kleintjes tijdens zo'n stop lekker tondrennen en spelen, zodat je daama weer geen kind aan ze hebt. En zelf kun je dan mooi even een sanitaire stop niaken. Neem een plantenspuit of andere fles met een verstuiver mee en vul die met water, dan zijn je handen snel weer schoon. geschilde komkommer en geschrapte worteltjes. Deltas jeugdreeks. Cds met verhalen en/of liedjes zijn ook heel geschikt om kinderen zoet te houden. Hebben je kinderen vaak ruzie op de achterbank? Leid ze dan af door een spelletje met ze te doen, zoals ik zie ik zie wat jij niet ziet, wie de meeste Nederlandse auto's ziet of kerktorens tellen. En neem wat kleine cadeautjes mee. Als er voorbij Parijs opeens een vrolijk pakje met iets leuks te voorschijn komt, zit de stemming er meteen weer in. Maar het allerbelangrijkste tijdens zo'n lange autorit is wel om elke twee a drie uur even te stoppen, zeker als de kinderen wakker zijn. Als je van tevoren uitzoekt bij welke stops speeltuinen of grasvelden Voel jij je, ondanks de regelinatige stops, toch stijf worden? Achter het stuur kun je heel veel oefenin- getjes doen om je spiercn soepel te houden. Trek bijvoorbeeld je schouders minstens vijf keer hoog op en laat ze daama zo laag mogelijk zakken. Of beweeg je linketoor, terwijl je gewoon voor je uit blijft kijken, naar je linkerschouder en vervolgens je rechteroor naar je rechterschouder.

Allerhande | 2006 | | pagina 78