Ik bm cm vencHrikkdijke zoctckam/ Tegen een kater? Hete bamisoep!' lekker bekend Bart Oomen Acteur Bart Oomen is voortdurend onderweg naar theaters in het hele land. Hoewel de avondmaaltijd er nog wel eens bij inschiet, zul je hem niet snel bij de Febo betrappen. lets uit de muur trekken? Nooit!' 1964 acteur hoofdinspecteur Arend van der Voort in de politieserie Van Speijk. Deze zomer staat Bart op de Parade in Amsterdam en Utrecht met een komische monoloog. Gisteravond gegeten: 'Ik had haast, dus ik heb pannenkoeken gebakken voor de kinderen en zelf alleen een broodje met salade gegeten. Tja, alles moest weer eens op het laatste moment.' Wat is jouw favoriete gerecht? 'Zelfgemaakte pasta met pancetta (soort Italiaanse worst, red.) en oesterzwammen. Heerlijk! Roerei met truffel of gewoon een boter- ham met kaas? 'Dat maakt me niet uit, zolang het maar van goede kwaliteit is. Als de ingredienten echt lekker zijn en alles is vers, dan kan een broodje kaas net zo goed smaken als een luxe sandwich.' Fastfood? 'Af en toe patat, de rest krijg ik niet door m'n keel. Kroket? Frikadel? Nee, dan snijd ik thuis liever een gekruid worstje.' Wat is jouw katerontbijt? 'Haring doet het altijd wel. Melk ook, of een groot bord roerei. Veel protei'nes in elk geval. Ik heb ooit bij de Chinees om de hoek hete bamisoep gegeten, dat werkte ook heel goed. Maar ja, die heb je meestal niet in huis als de kater langskomt.' Wat kun jij maar beter niet in huis halen? 'Ik ben een verschrikkelijke zoetekauw. Vooral speculaas en marsepein, daar kan ik niet vanaf blijven. Ik probeer er zo min mogelijk van in huis te halen, maar de sin- terklaastijd is killing, dan lonkt het lekkers vanuit elke etalage!' Aan welk huishoudelijk klusje heb je een hekel? 'In de keuken kom je soms van die voor- werpen tegen die je bijna nooit gebruikt en die onder zo'n aangekoekte vettige laag zitten. Dat moeten schoonmaken vind ik echt vreselijk.' Met wie zit je thuis aan tafel? 'Met mijn vrouw en onze twee kinderen van drie en vijf jaar. We ontbijten gezellig samen, dan maak ik sapjes of een milk shake. Vinden ze heerlijk.' En wat schotel jij je geliefde voor als je alleen voor haar kookt? 'Zij houdt erg van sushi. Dan maak ik dat met geroosterde sint-jakobsschelpen erbij, aan een spies. Een klassiekerl' Als je deze zomer op de Parade staat, bij welk tentje haal jij dan je avondeten? 'Meestal eet ik thuis al iets, want ik speel liever niet met een voile maag. Dat kost me te veel energie. Vooraf eet ik meestal niet zoveel, ik richt me meer op het biertje achteraf. Trouwens, dat kost ook een hoop energie, haha!' AllerHande 153

Allerhande | 2006 | | pagina 153