familierecept Ossenhaas met tagliatelle 'Natafelen was er wo it bij, dim half achtqmqen we weer mar ale sportschoof Hoe groot moet een pan pasta zijn om drie beren van judoka's tevreden te stellen? Moeder Els van der Geest weet het. Voor manlief en coach Cor en hun judokam- pioenen Dennis en Eelco toverde ze vroeger snel een lekker maaltje op tafel. ffcb [e ook een bi/zonder fawiliereccpt dat je Met ons wiltdelen? Dat zullen gezellige maaltijden zijn geweest in huize Van der Geest. Drie gulzigaards werken in een oogwenk een berg pasta naar binnen, pakken de sporttas en gaan weer trainen. 'Dat viel wel mee, hoor,' lacht ze. 'Ik had zelf ook mijn werk, dus er was weinig tijd om bijzondere maaltijden te maken.' 'Pasta was altijd prima,' vertelt Dennis van der Geest, die in September 2005 in Cairo wereld- kampioen in de open klasse werd. 'Als je zwaar traint, heeft je lichaam veel bouwstoffen nodig. Pasta is daarvoor perfect, want dat bevat veel koolhydraten en is erg voedzaam. In de aan- loop naar een groot toernooi eet ik het makke- lijk drie keer per week.' Met vader Cor is Dennis het hele jaar onder- weg naar judotoernooien, overal ter wereld. En steeds moet hij geschikt eten vinden om zijn 125 kilo's te voeden. Dennis: 'In tegenstelling tot wat veel mensen denken, eet ik geen grote porties. Maar als ik drie keer per dag fanatiek train, dan eet ik wel vijf keer. Het moet dan gewoon lekker smaken, het aantal calorieen maakt me geen fluit uit. In het buitenland trek- ken we vaak de stad in, op zoek naar leuke restaurantjes.' Toch zweert Dennis bij moe- ders pot. Niet voor niets woont hij vlakbij zijn ouders en komt hij geregeld bij hen eten. Els: 'En dan wil hij het liefst gewoon pasta.' 6a mar www.ah.nl/allerkande HOOFDGERECHT - 4 PERSONEN -15 MIN. 500 g tagliatelle 4 stukken ossenhaas (of kogelbiefstuk) 1 courgette, in stukjes 75 g rucola, doormidden gesneden 100 g grana padano, geraspt Voorraad 4 el olijfolie 2 el boter aluminiumfolie 1 Kook de tagliatelle volgens de gebruiks- aanwijzing op de verpakking beetgaar. Verhit de olie met de boter in een koekenpan, tot het schuim van de boter wegtrekt. Bak de stukken ossenhaas hierin op hoog vuur op elke zijde 1 minuut, draai het vuur lager en bak het vlees nog 1-2 minuten, Neem het vlees uit de pan en laat het even met alumi niumfolie bedekt rusten. 2 Bak intussen al omscheppend 2-3 minuten de courgette in het overgebleven bakvet, breng op smaak met zout en peper. Roer de laatste minuut de rucola erdoor en bak even mee. Giet de tagliatelle af en schep het courgettemengsel erdoor. 3 Snijd het vlees in plakjes en bestrooi het met zout en peper naar smaak. Verdeel de pasta over vier borden, strooi de kaas erover en leg het vlees erop. Bevat per eenpersoonsportie 900 kilocalo- rieen 57 g eiwit 35 g vet 88 g koolhy draten Prijs p.p. 6.50

Allerhande | 2006 | | pagina 57