'Mijn favoriet: verse Hollandse asperges' V gnoenteman^ van albert heijn De zomer is nu echt in aan- tocht. Een rijk seizoen met een groot aanbod van allerlei groenten en fruit. 'De malta-aardappel is een krui- mige aardappel die in Nederland als pootaardappel wordt gekweekt en op het eiland Malta de grond in gaat. Omdat het op Malta warmer is en de aardappel wat eerder ge- oogst kan worden, is dit de eerste nieuwe aardappel van het jaar!' Wist je dat een groene paprika een onrijpe rode is? Naast gewone papri ka' s hebben we zoete puntpaprika's en oranje sweet bites. De laatste zijn een succes bij kinderen; ze zijn heer- hjk zoet! Bewaar paprika's buiten de koelkast.' 'De asperge heeft nog altijd een luxe uitstraling. Toch zijn ze in het seizoen heel redelijk geprijsd. Bewaar ze het liefst in een vochtige theedoek in de koelkast. Voor gebruik schillen met een dunschiller, van het kopje naar beneden en rechtopstaand in de pan koken, met de kopjes omhoog.' In de maandenjuli en augustus verkopen we een paar miljoen bakjes zomerkoninkjes! Bewaar ze nooit in de koelkast en eet ze bij voorkeur op de dag van aankoop; traditioneel met poedersuiker en wat citroensap of gewaagd met een scheutje balsamicoazijn en versgemalen zwarte peper.' W et mooiste seizoensproduct is wat mij I betreft de Hollandse witte asperge. De witte Stengels horen bij het voor- jaar en bij de langer wordende dagen. Wat ze extra bijzonder maakt, is dat we er maar zo kort van kunnen genieten. Asperges mogen geoogst worden tot 23 juni, de feestdag van Sint Jan. Daarna is het seizoen officieel gesloten. Waarom? Omdat de asperges aan een meerjarige plant groeien. Als je te lang dooroogst, geeft de plant het volgende jaar geen nieuwe asperges meer.' Eet smakelijk, Vragen over groenten? De AH Groentewaaier 2.50) heeft alle antwoorden. Een ideaal naslag- werk in de keuken. Zie ook pag. 23. AllerHande 41

Allerhande | 2006 | | pagina 41