1 slk bcv\ dot op bloewkool Met 'Mijn favoriete kookboek is de aanwijzing op de verpakking' ekker Dekend Denny Landzaat Denny Landzaat is de sierlijke middenvelder van AZ en het Nederlands elftal. Als sportman moet hij vaak pasta eten, maar het liefst eet hij bloemkool met een sausje. En een glas melk. 1976 profvoetballer Voetbalt I ij: AZ en het Nederlands elftal Gisteravond gegeten: 'Bami, heerlijk. Die van mijn moeder is natuurlijk het Iekkerst, maar zelf kan ik het ook best aardig. Met behulp van een pakje Conimex, hoor, dat wel.' denny Vanavond vallen zes vrienden onver- wacht binnen. Wat krijgen ze te eten? 'Ze komen maar na het eten. Dan staan er genoeg lekkernijen op tafel.' Met wie zit je thuis aan tafel? 'Met mijn vriendin en, sinds een paar maanden, ons dochtertje Ailani. Erg gezel- lig, zo met z'n drietjes.' De ham in de koelkast is een dag over datum. Wat doe je? 'Meteen weg ermee.' De Febo of De Librije? 'Ik heb er nog nooit gegeten, maar ik denk dat De Librije voor mij iets te sjiek is. Bovendien krijg je in zulke restaurants vaak van die kleine porties. Ach, als je met gezellige mensen bent, maakt het niet uit waar je zit. Doe De Librije maar.' Waar mogen we je om drie uur's nachts voor wakker maken? 'Ik heb's nachts nooit honger, dus laat mij maar tukken.' Wat is jouw katerontbijt? 'Een kater is een groot woord, maar soms kan het wel eens laat worden als ik de volgende dag vrij ben. Dan heb ik alle tijd om uitgebreid te ontbijten, liefst met een lekker uitsmijtertje.' Wat is je favoriete gerecht? 'Het klinkt misschien gek voor iemand van Molukse afkomst, maar ik ben dol op bloemkool. Met witte saus, aardappeltjes en een karbonaadje.' Wat eet je voor een interland? 'Als voetballer moet je veel koolhydra- ten eten, dus we eten vaak pasta. Bij het Nederlands elftal hebben we eigen koks, die maken gerechten klaar waar je je vingers bij aflikt.' Wat mag je besiist niet eten? 'Ik mag alles eten, maar een paar uur voor de wedstrijd zal ik geen vet vlees meer eten. Koolhydraten wel, die geven sneller energie.' Wat is je favoriete kookboek? 'De aanwijzingen op de verpakking.' Met wie wil je uit eten? 'Met Johan Cruijff, dat lijkt me nou een mooie avond. Een goede pasta in een Italiaans restaurant en dan de hele avond praten over... nou ja, wat denk je zelf?' AllerHande 157

Allerhande | 2006 | | pagina 157