brieven mails Ik keb een zak Met onqebakk qekreqen. I/Jaarin kan ik ze bakken en Hoe lanq? Hoe kan ik feta het best bewaren en hoe lang? Kan ik voor het maken van (taart)deeg of gebak de boter vervangen door vloeibare margarine? Wat is citroenpeper en wat kan ik ermee? Dorien B. Gebak als appeltaart of boterkoek maak je van kneedbaar deeg. Helaas is vloeibare margarine niet geschikt voor het maken van dit deeg. Vloeibare margari ne kun je wel gebruiken voor luchtig beslag voor bijvoor- beeld een cake of voor bis- cuitdeeg. Kies nooit een pro duct dat meer dan 80 procent vet bevat, want zulke marga rine is bedoeld om vlees in te bakken of braden. Hoeveel vet een bepaald merk bevat, staat duidelijk op het etiket aangegeven. Overigens bevat vloeibare margarine veel gezonde vetten; een heel ver- antwoorde keus dus. Heijn Sebastiaan v/d P. Citroenpeper is een mengsel van spece- rijen. Het bestaat uit gedroogde citroenschil en witte, zwarte en groene peperkorrels. Citroenpeper is in een specerijenmolentje te koop bij Albert Heijn van het merk Silvo. Citroenpeper is een heerlijke smaakmaker bij vis, bijvoorbeeld bij gegrilde zalm of tonijn of gestoofde kabeljauw. Ook is het specerijen- mengsel erg lekker over een broodje roomkaas of in een groene salade. Zin in een frisse boter? Meng dan een halve tot een theelepel gema- len citroenpeper door 50 gram boter. Monique A. Feta kun je ongeopend in de originele verpakking in de koelkast bewaren tot de houdbaarheidsdatum die op de verpak king staat aangegeven. Is de verpakking eenmaal aangebroken, dan blijft feta in de koelkast nog drie tot vier dagen goed. Bewaar de feta wel altijd in het vocht van de verpakking in een bakje dat goed is af te sluiten. Jolanda S. Voor een optimale smaak kies je voor arachideolie (pindaolie), maar je kunt ook andere plantaardige olien gebruiken. Verhit de olie in een frituurpan tot 160 °C of verhit de olie in een wok. Bak de noten ongeveer drie tot vier minuten en laat ze uitlekken. Bestrooi ze daarna even- tueel met zout. Ook is het lekker om de cashewnoten te roosteren, in een voorverhitte droge koekenpan zonder olie. Blijf er wel bij staan en schep de noten regelmatig om, want het roosteren gaat erg snel. naar Albert Heijn. t.a.v. AllerHande. Postbus 3000, 1500 HA Zaandam. Voor meer vraag antwoord kijk op ah.lll AllerHande 151

Allerhande | 2006 | | pagina 151